Лікування отиту в Кривому Розі на Філатова, ЛОР відділенняЛікування отиту в Кривому Розі на Філатова, ЛОР відділенняОтити – це ціла група запальних захворювань вуха, які можуть розвиватися у прямій залежності від локалізації патологічного процесу. Фахівці розрізняють зовнішній отит, середній отит, а також запальний процес внутрішнього вуха – лабіринтит. Коли болить вухо, терпіти практично неможливо. Неправильним рішенням буде і самостійне лікування вушного болю, адже людина не здатна без участі лікаря точно визначити захворювання. Тому при появі специфічних симптомів важливо вчасно звернутися до лікаря. Прийом отоларинголога на Філатова: лікування отиту у Кривому Розі!

 

Катаральний отит

 

Гострий катаральний отит або тубоотит – це початкова стадія запалення в слизовій оболонці середнього вуха, обумовленого дисфункцією євстахієвої труби. Найчастіше при цьому ЛОР-захворюванні не відзначається концентрація ексудату в барабанній порожнині. Попадання інфекції в слухову трубу можливо при гострих респіраторних вірусних інфекціях і захворюваннях іншої етіології, що вражають верхні дихальні шляхи. Схильність дітей до отиту пов'язана з анатомічною особливістю їх слухового апарату. Запально-інфекційний процес швидко поширюється на євстахієву трубу, оскільки в юному віці вона коротка і широка.

 

Симтоми отиту, як проявляється запалення вуха

 

Відчуття закладеності, проблеми зі слухом, суб'єктивний шум у вухах є основними скаргами, які часто виникають в період ГРВІ або в період одужання. При отоскопії помічається виразна втягнутість барабанної перетинки, іноді проглядається судинний малюнок барабанної перетинки. Діагноз не представляє труднощів при наявності перерахованих вище ознак захворювання.

 

Лікування катарального отиту в Кривому Розі

 

Для зменшення набряклості, лікар призначає судинозвужувальні краплі і антигістамінні препарати. Продування слухової труби не рекомендується. Хороший ефект відзначений після катетеризації з паралельним введенням лікарських препаратів. Обов'язково лікування отиту доповнюють фізіотерапевтичними методами: УФО, УВЧ, лазеротерапія, пневмомасаж. Більш детально про схеми терапії запалення вуха та апаратне лікування розповість наш отоларинголог після збору скарг, вивчення клінічної картини та первинного огляду!

 

Ексудативний отит

 

Ексудативний середній отит – захворювання середнього вуха, при якому розвивається серозне запалення в слизовій оболонці слухової труби і барабанної перетинки. Всі патологічні зміни виникають на тлі дисфункції євстахієвої труби, і характеризуються присутністю серозно-слизового ексудату в порожнині середнього вуха.

 

Симптоми ексудативного отиту

 

Основні симптоми отитуОсновні симптоми отиту

На основі динаміки розвитку запалення і патоморфологічних змін виділяють 4 стадії ексудативного отиту.
• 1-а стадія. Поява євстахеїту – катарального запалення слизової оболонки євстахієвої труби, страждає вентиляційна функція органу, значно знижується надходження повітря в порожнину середнього вуха. Ця стадія може тривати до 1 місяця;
• 2-а стадія – секреторна, при якій відбувається посилення секреції і концентрація слизу в барабанній порожнині. Суб'єктивні ознаки – відчуття постійної закладеності і повноти в ураженому вусі (вухах), зниження слуху. Отоскопічне дослідження показує втягнутість барабанної перетинки, зміну її контурів і кольору в залежності від ексудату. Секреторна стадія триває від 1 до 12 місяців;
• 3-я стадія – мукозна. Змінюється характер випоту, що скупчився в барабанній порожнині. Він стає густим і в'язким. Наростає погіршення слуху. Барабанна перетинка помітно потовщується і набуває ціанотичного відтінку. Тривалість мукозної стадії може досягати двох років;
• 4-а стадія – фіброзна. Слизова оболонка барабанної перетинки піддається дегенеративним змінам. Секреція слизу незабаром повністю припиняється. Спостерігається фіброзне переродження слизової з переходом на слухові кісточки. Швидко прогресує приглухуватість.

 

Діагностика отиту у відділенні отоларингології

 

Відсутність виражених больових відчуттів і яскравої клінічної симптоматики ускладнює своєчасне розпізнавання ексудативного середнього отиту. Найбільш інформативним методом дослідження порушень функції євстахієвої труби є тимпанометрія. В якості додаткового обстеження використовують аудіометрію – перевірка рівня слуху. Наші лікарі наполягають на своєчасному зверненні за допомогою, якщо помітили описані раніше симптоми у себе, або підозрюєте ексудативний отит у дитини!

 

Лікування ексудативного отиту

 

Першочергове завдання – якомога швидше відновити функцію євстахієвої труби. Для цього проводять санацію порожнини носа, навколоносових пазух і глотки. Досить ефективним є продування вух по Політцеру або за допомогою катетера. З урахуванням стадії захворювання в уражену область через катетер вводять глюкокортикоїди, антибіотики, протизапальні препарати. Хороший ефект відзначається після застосування протеолітичних ферментів і лідази. Якщо запальний процес проходить на тлі алергії, призначають антигістамінні препарати. Крім того, корисні загальнозміцнюючі засоби, комплекси полівітамінів і різні імунокоректори.

 

Адгезивний отит

 

Адгезивний середній отит – це серйозна ЛОР-патологія, пов'язана з формуванням спайок в барабанній порожнині за рахунок фіброзного процесу в слизовій оболонці, зі значним зниженням рухливості елементів слухового апарату, порушенням прохідності євстахієвої труби і прогресуючим погіршенням слуху. Вчасно не вилікуваний хронічний катаральний або ексудативний середній отит призводять до розвитку адгезивної його форми.

 

Як проявляється адгезивний отит, симптоми

 

Основні ознаки – істотне зниження слуху і відчуття шуму у вухах. Часто пацієнт повідомляє про раніше перенесене, а може і не раз, запалення середнього вуха. При отоскопії чітко видно склеротичні зміни барабанної порожнини, які часто деформують саму барабанну перетинку і порушують рухливість слухових кісточок.

 

Діагноз базується на даних анамнезу, отоскопії і функціональних методах обстеження слухового аналізатора!

 

Лікування адгезивного отиту в Кривому Розі

 

Незважаючи на досить великий арсенал терапевтичних засобів, лікування адгезивного середнього отиту може не приносити відчутних результатів. Насамперед намагаються вилікувати наявну патологію верхніх дихальних шляхів. У дітей рекомендується провести аденотомію, відновити дихання через ніс. Позитивний ефект надають повторні продування слухової труби по Політцеру. Використовують транстубарне введення хімотрипсину, гідрокортизону, лідази. Призначають біостимулятори, вітаміни, кокарбоксилазу, АТФ. Активно застосовують мікрохвилі, УВЧ-терапію, електрофорез, ультразвуковий масаж та інші фізіотерапевтичні процедури. При значних рубцевих змінах переходять на хірургічні методи.

 

Діагностика та лікування отиту в Клініці Медітон на ФілатоваДіагностика та лікування отиту в Клініці Медітон на ФілатоваЯкщо болить вухо та погіршується слух, підвищується температура і збільшені лімфовузли, необхідна термінова допомога ЛОРа. Запис на прийом отоларинголога для лікування отиту і болю у вусі за телефоном (098) 530-60-40, а також через соціальні мережі медичного центру!

 

Важливо знати:

Порушення носового дихання

Лікування ларингіту у дітей і дорослих

Риносинусит, алергічний риніт: терапія

Поділитися