Лікування фарингіту в Кривому Розі, отоларинголог на ФілатоваЛікування фарингіту в Кривому Розі, отоларинголог на ФілатоваФарингіт і гайморит, як і інші ЛОР захворювання, зокрема, риносинусит і тонзиліт, здатні серйозно ускладнити загальний стан людини, а в деяких випадках і призвести до втрат працездатності. Одним із негативних факторів вважається і можливість переходу захворювань на хронічну форму, що вже означає рецидиви, а також періодичні ускладнення. Тому важливо дослухатися до усіх змін у власному здоров'ї, і запитувати допомогу лікарів при перших ознаках запальних захворювань ЛОР органів. Лікування фарингіту у Кривому Розі, лікування гаймориту на Філатова у відділенні отоларингології Клініки Медітон!

 

Гострий фарингіт: діагностика та лікування

 

Гострий фарингіт або гостре запалення слизової оболонки глотки може бути як самостійним, так і супутнім захворюванням при запальних ураженнях дихальних шляхів та інфекційних захворюваннях. Статистика показує наступні цифри з етіології та приналежності розвитку: у 70% випадків причина фарингіту у дітей – віруси, у 30% випадків фарингіт розвивається через бактерії. Приблизно така ж статистика захворюваності у дорослих. До факторів виникнення відносять переохолодження, патологію носової порожнини та навколоносових пазух, носоглотки, захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення мікрофлори кишечника, куріння і надмірне вживання алкоголю!

 

Симптоми фарингіту, ознаки запалення горла

 

Скарги будуть наступні: відчуття сухості у роті та носоглотці, печіння та першіння у горлі, поява осиплості у голосі, закладеність у вухах. Легкі болючі відчуття, іноді біль при ковтанні, віддає у вухо. Як правило, температура в межах норми, але іноді може спостерігатися субфебрилітет. Якщо запалення при фарингіті виражено більш явно, симптомокомплекс доповнюється загальною слабкістю та швидкою стомлюваністю, піднімається температура тіла та збільшуються лімфатичні вузли.

 

Явний показник фарингіту – покашлювання, відчуття чогось зайвого в горлі, одночасно з сухістю та поколюванням. Звичайно, ця ознака може вказувати і на інші захворювання горла, але якщо вона перетинається з раніше вказаними симптомами запалення слизової оболонки глотки, то є привід звернутися до нашого отоларинголога на Філатова. Пацієнт відчуває значний дискомфорт, тому перше закономірне питанням до лікаря: як швидко вилікувати фарингіт?

 

Діагностика фарингіту в Клініці Медітон

 

При фарингоскопії слизова глотки виглядає гіперемійованою, набряклою, місцями слизисто-гнійні нальоти. Запалення може поширюватися на піднебінні мигдалини, піднебінні дужки і гирла євстахієвих труб.

 

Гострий фарингіт у дітей та дорослих може бути визначений у момент проведення стандартного фізичного огляду. Але важливим етапом ідентифікації та підтвердження ЛОР патології є лабораторні дослідження. Методом ПЛР виявляється збудник фарингіту, також призначається мікологічний та бактеріологічний аналіз мазка з носоглотки. Залежно від розвитку запального процесу призначається клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі та інші лабораторні дослідження, які сприяють коректній роботі отоларинголога по підтвердженню запалення слизової оболонки глотки та встановленню причини розвитку фарингіту!

 

Лікування гострого фарингіту в Кривому Розі

 

Здійснюється при запаленні горла полоскання антисептичними препаратами – настій шавлії чи ромашки, зрошення глотки спеціальними аерозолями – гексорал, інгаліпт, біпарокс, гексапрей. Цілком успішне лікування фарингіту – інгаляції. Також призначають засоби, що покращують стійкість організму до інфекцій, наприклад, ІРС-19, імудон, тонзилгон. Антибіотики показані при вираженій формі запалення і високій температурі тіла.

 

Залишається питання: як швидко вилікувати фарингіт, і чи це можливо? Так, і для позитивного ефекту та підвищення результативності, а також швидкого повернення до норми, необхідно звернутися до фахівця, пройти диференціальну діагностику та отримати відповідні призначення для терапії запалення слизової оболонки глотки!

 

Хронічний фарингіт

 

Неправильне лікування гострого фарингіту без усунення причинних факторів запалення горла та глотки призводить до хронічного стану з можливими сезонними чи ситуативними загостреннями. Слід розрізняти три форми хронічного фарингіту: катаральний, гіпертрофічний – бічний і гранульозний, та атрофічний.

 

Симптоми хронічного фарингіту, клінічна картина

 

Лікування гострого та хронічного фарингітуЛікування гострого та хронічного фарингіту

Ознаки катарального фарингіту – першіння і печіння в горлі, роздратування і біль, почуття присутності стороннього предмета в горлі та вимушене бажання здійснювати ковтальний рух. Симптоми гіпертрофічного фарингіту – ідентична, але більш виражена картина. Атрофічний фарингіт проявляється сухістю в горлі і складністю ковтання, нерідко присутній запах з рота.

 

Скарги не завжди відповідають тяжкості захворювання, тому при діагностиці, як правило, спираються на об'єктивне обстеження. Оглядаючи уражену область, отоларинголог може виявити гіперемію, набряклість і потовщення слизової, що характерно для катаральної форми. Лімфоїдні гранули по задній стінці глотки характерні для гранульозного фарингіту. Витонченість, сухість слизової, яка частково покрита характерними кірками і в'язким слизом – відповідність атрофічній формі.

 

Лікування хронічного фарингіту на Філатова

 

Лікування хронічного фарингіту направлено на ліквідацію причин захворювання і всіх можливих провокуючих чинників. Застосовується полоскання ізотонічним розчином NaCl, виконуються інгаляції та зрошення глотки. Доречно буде використовувати антисептики у вигляді льодяників для розсмоктування, що мають бактеріостатичну дію, наприклад, фарингосепт та гексаліз. Час від часу призначають курси змазування задньої стінки глотки розчином Люголя. Кріопроцедури або припікання розчином нітрату срібла ефективні щодо великих гранул.

 

Лікування запалення горла та глотки залежить безпосередньо від форми захворювання, стадії розвитку, причин виникнення. Для цього потрібна професійна діагностика. Іноді досить візуального огляду, але можуть знадобитися лабораторні аналізи та інструментальні дослідження!

 

Що таке гострий гайморит

 

Гострий гайморит – це гостре запалення слизової оболонки верхньощелепної пазухи. Частіше, причина ЛОР-захворювання навколоносових пазух – бактерії. Перше місце серед збудників займає пневмокок (Streptococcus pneumoniae). Гострий гайморит у дітей часто розглядається як ускладнення грипу, кору, скарлатини, риніту і багатьох інших інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів.

 

Симптоми гаймориту і клінічна картина

 

Спостерігаються такі місцеві ознаки гаймориту: утруднення дихання через ніс, хворобливість на ураженій стороні з іррадіацією на всю половину обличчя, голови, а також виділення з носа. Біль посилюється при зміщенні голови вперед і при пальпації передньої стінки гайморової пазухи. Якщо з'являється набряк і ущільнення м'яких тканин в місці проекції пазухи і параорбітальної області, це вже більш серйозні симптоми гаймориту у дорослих та дітей, і ви маєте справу з ускладненням гнійного гаймориту. Наявність загальних симптомів обумовлено наявністю інфекційно-запального процесу в організмі: головні болі, загальна слабкість, висока температура, зниження апетиту. При проведенні неефективного курсу лікування процес приймає хронічний характер.

 

Діагностика гаймориту в отлоларингології Клініки Медітон

 

Збір скарг та огляд дозволяють встановити захворювання. Для підтвердження може застосовуватись передня риноскопія, яка допомагає побачити гіперемію і набряк слизової в області середньої носової раковини з гнійними виділеннями. Більш інформативним у вивченні внутрішньоносових структур вважається використання сучасних ендоскопів. Для диференціальної діагностики гострого гаймориту від фронтиту і етмоїдиту обов'язково проводять рентгенографічне дослідження навколоносових пазух або комп'ютерну томографію. В особливих випадках роблять діагностичну пункцію з метою аспірації і контрастування гайморової пазухи. Якщо у вас виявлений гайморит, лікування повинно бути коректним і професійним!

 

Лікування гаймориту в Кривому Розі

 

Лікування гострого гаймориту полягає у видаленні гнійного вогнища і проведенні місцевої та загальної протизапальної терапії з включенням фізіотерапевтичних процедур. Лікування хронічного гаймориту визначається стадією та перебігом захворювання, загальним станом пацієнта, а також за індивідуальною картиною, для чого отоларинголог вивчає карту хворого, історію хвороби.

 

Можливі наступні призначення для лікування хронічного гаймориту: судинозвужувальні назальні спреї та краплі, місцеві антибактеріальні препарати, протизапальні засоби. Також важливо використовувати препарати для відведення гнійного вмісту. У певних ситуаціях фахівці рекомендують прокол гайморових пазух, поліпотомію носа, септопластику, інші хірургічні втручання або малоінвазивні дії для лікування гаймориту та полегшення стану пацієнта!

 

Діагностика та лікування гаймориту в Клініці МедітонДіагностика та лікування гаймориту в Клініці МедітонЛікування фарингіту та гаймориту в Кривому Розі на Філатова. Консультація отоларинголога, огляд та збір скарг, вивчення картки пацієнта, лабораторні аналізи та інструментальна діагностика, апаратне лікування запалень носоглотки, прокол гайморових пазух, промивання придаткових пазух носа, розтин абсцесів, антисептична обробка. Індивідуальні програми лікування запалень ЛОР органів!

 

Додаткова інформація:

Лікування отиту в Кривому Розі

Сезонне загострення захворювань

ЛОР захворювання: фотодинамічна терапія

Поділитися