Метод дослідження сперми – спермограмаМетод дослідження сперми – спермограма

При тривалій відсутності вагітності в шлюбі лікарі спеціалізованої медичної Клініки Медітон рекомендують всім чоловікам проводити комплексне обстеження для діагностики порушень сперми. Після консультації з лікарем-урологом або андрологом, ретельного вивчення поточного клінічного статусу та проведення фізикального огляду, слід виконати аналіз сперми. Спермограма в Кривому Розі на Філатова, Клініка Медітон!

 

Ефективність дослідження сперми підвищується при утриманні від еякуляції протягом 3-5 днів. Оскільки доведено негативний вплив високих температур на рухливість сперматозоїдів, також радять не відвідувати сауну, лазні, парні та аналогічні за призначенням приміщення протягом 3-5 днів до аналізу сперми, не приймати гарячої ванни напередодні. Як правило, для інформативності результатів аналізу сперми необхідно проводити не менше 2-х аналізів з перервою в більше ніж 1 тиждень.

 

Кожен зразок сперми отримують шляхом мастурбації, в спеціально відведеній маніпуляційній, розташованій недалеко від лабораторії. Незважаючи на фізіологічну природність процесу отримання зразка, іноді лікарі стикаються з досить делікатними ситуаціями. При виникненні об'єктивних труднощів в реалізації даного методу можливий розгляд варіанту збору сперми поза медичного закладу. Наприклад, в домашніх умовах, з використанням спеціального стерильного посуду для транспортування фізіологічної рідини.

 

Які показники оцінюють при спермограмі?

 

• Об'єм сперми – норма 2-6 мл;
• В'язкість сперми – в нормі розрідження спостерігається в межах 30 хв., остаточне розрідження проходить протягом однієї години;
Мікроскопічне дослідження сперми – виявляють 1-3 лейкоцити в полі зору;
• Вимірюють рН – норма 7,2-7,8;
• Концентрація сперматозоїдів (норма – більше 20 млн. в 1 мл);
• Рухливість >50% сперматозоїдів;
• Морфологія сперми: >30% сперматозоїдів здійснюють поступальний рух;
• Оцінюють життєздатність сперматозоїдів;
• Аглютинація відсутня;
• Визначення кількісного вмісту округлих клітин (або нежгутикових клітинних елементів);
• Виявлення наявності антиспермальних антитіл сучасними імунохімічними методами. Найпоширеніший спосіб дослідження АСАТ вважається реакція змішування імуноглобулінів (МАР-тест);
• Спермограма визначає наявність фруктози, яка вказує на оптимальне функціонування хоча б однієї сім'явивідної протоки.

 

Результати спермограми визначаються спеціалістами із застосуванням відповідного обладнання. Розшифровка аналізу сперми проводиться лаборантами та озвучується лікарем, який встановлює діагноз та розробляє схему лікування патологічного стану або ідентифікованого захворювання. Погана спермограма не є вироком, але важливим є раннє обстеження та своєчасне проходження курсу терапії. Будьте готові до того, що можуть знадобитися додаткові тести та інструментальне обстеження, а також повторні аналізи для вивчення динаміки лікування!

 

Спермограма та патологічні зміни

 

Зменшення обсягу еякуляту, зниження концентрації і рухливості сперматозоїдів, зміна морфології сперматозоїдів, відсутність сперматозоїдів в еякуляті, підвищення концентрації лейкоцитів в еякуляті, поява еритроцитів (крові) в еякуляті вважаються негативними патологічними змінами параметрів біоматеріалу, здатними впливати на процеси запліднення!

 

Можливі причини зниження утворення сперми (сперматогенез):
Ендокринні розлади (порушення гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної регуляції, проблеми з наднирковими залозами, гіперпролактинемія, гіпогонадизм, гіпотиреоз та ін.);
• Генетичні порушення (дисгенезія гонад, синдром Кляйнфельтера, мікроделеція секцій Y-хромосоми, різні мутації в ряді генів);
• Розлади на рівні урогенітального шляху (крипторхізм, інфекції, пошкодження, орхіт після перенесеного епідемічного паротиту (свинка), атрофія яєчок, варикоцеле);
• Вплив високих температур протягом тривалого часу;
• Прийом анаболічних стероїдів, діетилбестролу, етанолу, опіодів, отруєння токсинами!

 

Коли потрібна спермограма

 

Аналіз сперми призначають з метою оцінки чоловічої фертильності, встановлення можливості запліднення жіночої яйцеклітини. Але також спермограма є інформативним тестом у процесі диференціальної діагностики захворювань чоловічої сечостатевої системи!

 

Спермограма: показання до дослідження

 

• Планування вагітності, в якості профілактики та у разі підготовки;
• Відсутність вагітності протягом тривалого періоду за відсутності інших підтверджених причин;
• Обстеження перед ЕКЗ, а також штучною інсемінацією;
Підтверджена безплідність та оцінка показників сперми в процесі лікування для розуміння динаміки терапії та ефективності лікування;
• Захворювання сечостатевої системи чоловіка: хронічний простатит, варикоцеле, інфекційні захворювання ІПСШ;
Чоловічі гормональні розлади, травми статевих органів та області паху, різні запальні захворювання в урології, які можуть призвести до втрати репродуктивної здатності!

 

Правила підготовки до аналізу сперми

 

Спермограма – аналіз, який є досить важливим. Тому лікарі рекомендують дотримуватись правил підготовки до дослідження сперми, щоб не змазати результати, отримати достовірну інформацію та, у разі виявлення відхилень, призначити ефективне лікування.


Правила підготовки до здачі аналізу сперми дуже прості, це мінімальні обмеження для чоловіка:
• Перед аналізом еякуляту рекомендується утримання від статевих контактів до 5-7 днів;
• Важливо відмовитись від алкогольних напоїв за 7-10 днів до відвідування лабораторії;
• Необхідно виключити інтенсивний вплив тепла на статеві органи. За 7-10 днів мінімізуйте гарячі ванни та душ, не відвідуйте сауну;
• Слід виключити надмірні фізичні навантаження на роботі та у спортзалі за 2-3 дні до спермограми!


Отримайте консультацію у лікаря щодо прийому медикаментів. У разі проходження терапії хронічних захворювань та станів, буде потрібно точний список та режим прийому. Можливо, буде проведено корекцію лікування або рекомендовано тимчасову відмову від сильнодіючих снодійних, анаболіків та інших засобів. Важливо здавати аналіз не раніше, ніж через 2-3 тижні після перенесених запальних захворювань сечостатевої системи, а також вірусних хвороб. Спермограма передбачає забір максимальної кількості біоматеріалу, тому зібрати для аналізу потрібно всю сперму. Якщо у вас залишилися питання, обов'язково поставте їх нашим фахівцям!

 

Лабораторний аналіз сперми в Кривому Розі

 

Хочете перевірити сперму за власним бажанням, або вам призначено спермограму за показаннями? Шукаєте, де здати сперму на аналіз та отримати якісне лабораторне дослідження біоматеріалу? Пропонуємо звернутися до відділення урології Клініки Медітон на Філатова, де ви зможете здати спермограму та пройти комплексне обстеження за необхідністю: аналізи та тести в лабораторії, трансректальне дослідження, УЗД органів мошонки, урофлоуметрія, цифрова уретроцистоскопія. За результатами обстеження, лікар зробить висновки та призначить лікування відповідно до поставленого діагнозу, виявленого патологічного процесу!

 

Які патології можна виявити під час проведення спермограмиЯкі патології можна виявити під час проведення спермограмиСпермограма у Кривому Розі: експертний аналіз сперми, точне дослідження еякуляту, розшифровка результатів спермограми та призначення від наших фахівців для швидкого та ефективного вирішення проблеми. Клініка Медітон на Філатова. Запис на прийом за телефоном (098) 530-60-40: контакт-центр, вайбер!

 

Зверніть увагу:

Уретроцистоскопія HugeMed

Спермограма, ціна аналізу сперми

Трансректальне ультразвукове дослідження

Поділитися