Діагностика ІПСШ в Кривому РозіДіагностика ІПСШ в Кривому Розі

Специфічні інфекції, які передаються статевим шляхом, часто проявляються схоже, тому для їх діагностики використовується не тільки збір скарг і об'єктивне обстеження, але і цілий ряд діагностичних методик. Лікарі Клініки Медітон пропонують ефективну діагностику інфекцій, що передаються статевим шляхом: аналізи на гонорею, трихомоніаз, хламідіоз і герпес в Кривому Розі!

 

Симптоми ЗПСШ: коли звернутися до лікаря

 

Хламідіоз, трихомоніаз, гонорея, мікоплазмоз та інші ЗПСШ можуть проявлятися обмежено, бути непомітними або одразу з'явитися у гострій формі, позначаючи присутність в організмі. Хронічні форми підлягають загостренням і частіше списуються на переохолодження або доповнення інших захворювань та патологічних станів внутрішніх органів. Але ви повинні розуміти, що важливо вчасно звернутися до венеролога, уролога чи гінеколога, якщо відзначаєте такі ознаки венеричних захворювань:
• Часті позиви в туалет, біль та печіння при сечовипусканні;
• Виділення з уретри, гнійні нитки або кров у сечі, чіткий поганий запах;
• Почервоніння статевих органів, болючість, набряклість, висипання на поверхні, відчуття печіння слизової оболонки, помітні виразки та тріщини;
• Біль в зоні лобка та періанальної області, хронічні тазові болі, відчуття дискомфорту при зміні положення тіла;
• Неприємні відчуття під час статевого акту чи після сексуального контакту!

 

Окремі подібні симптоми є тривожним дзвіночком. Але якщо вони з'являються комплексно, важливо негайно записатися на прийом дерматовенеролога для огляду та діагностики ІПСШ!

 

Найбільш поширеними захворюваннями, що передаються статевим шляхом, є гонорея та хламідіоз, трихомоноз, мікоплазмоз та уреаплазмоз. Також, генітальний герпес, гепатити В та С, ВІЛ-інфекція.

 

Кандидоз в деяких джерелах також відносять до інфекцій, які передаються статевим шляхом, проте в більшості випадків молочниця є наслідком активації грибка, який в нормі виявляється в піхві. Саме тому, на відміну від всіх інших інфекцій, діагноз кандидозу піхви встановлюється при поєднанні даних лабораторних досліджень (виявлення міцелію кандиди) з клінічною картиною. Інші інфекції можуть протікати безсимптомно, але навіть виявлення збудника при лабораторних обстеженнях служить підставою для постановки діагнозу і початку лікування.

 

Фізикальний огляд при підозрі ІПСШ

 

• Збір скарг пацієнта, вивчення карти та історії хвороби у дерматовенерології, загальна оцінка симптомів, проявів інфекції сечостатевої системи;
• Огляд у кабінеті венеролога: обстеження слизових оболонок статевих органів, ротоглотки, очей, огляд шкіри на наявність ушкоджень, запалень, появи новоутворень. Може проводитися огляд волосистої частини голови, періанальної області, залежно від скарг пацієнта та попередніх висновків дерматовенеролога;
• При підозрі на ЗПСШ у жінок – гінекологічне обстеження, огляд зовнішніх статевих органів, бімануальне обстеження!

 

Лабораторні методи діагностики ІПСШ

 

Найпоширенішим методом діагностики статевих інфекцій є взяття мазка з уретри, мікроскопічне дослідження біоматеріалу для виявлення збудника гонореї, трихомоніазу. Вивчення уретрального мазка під мікроскопом дозволяє виявити збудник гонореї, трихомоніазу. Однак результативним дане дослідження виявиться тільки при бактеріальному або грибковому характері інфікування.

 

У разі вірусної інфекції (гепатиту В, С, ВІЛ інфекції, герпесу), уточнити діагноз можна тільки при проведенні відповідних спеціалізованих досліджень крові. Для цього проводяться наступні аналізи на ІПСШ:
• Аналіз крові на антитіла IgM і IgG до вірусного гепатиту;
• Визначення ДНК або РНК збудника в крові (використовуються ПЛР);
• Імуноферментний аналіз крові або урогенітального секрету!

 

Культуральний метод дослідження ЗПСШ, бактеріологічний посів

 

Аналіз на ЗПСШ, бакпосівАналіз на ЗПСШ, бакпосівДослідження проводиться тільки при підозрі на бактеріальну інфекцію. Посів на живильне середовище дає можливість виростити колонії збудника за наявності венерочного захворювання і визначити чутливість до антибіотиків.

 

Для діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом, таке дослідження практично не має значення, використовується з метою підбору лікування при неефективності стартової антибіотикотерапії. Бакпосів ІПСШ передбачає взяття аналізу з уретри, мазка з шийки матки, а також слизових глотки або прямої кишки, залежно від підозри на певне захворювання та вивчення скарг пацієнта та встановлених симптомів!

 

Аналіз ІПСШ мазок на цитологію

 

Використовується в гінекологічній та урологічній практиці для діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом, і для визначення передракових і злоякісних станів. Береться мазок на цитологію з піхви, матеріал досліджується під мікроскопом.

 

Мазок є показовим тільки при внтутрішньоклітинному розташуванні збудника, наприклад, при хламідіозі, при бактеріальному процесі, тоді як вірусні інфекції цим методом не діагностуються. Попередній діагноз інфекції, яка передається статевим шляхом, ставиться лікарем після огляду. Тільки після цього вибирається необхідний метод дослідження, який дає можливість підтвердити або виключити діагноз. Оскільки клінічна картина при більшості захворювань практично ідентична, вибирати та проходити обстеження на ЗПСШ самостійно не слід. Такий підхід не є ефективним!

 

Діагностика ІПСШ ПЛР та ІФА

 

При призначенні ПЛР або ІФА-досліджень на рівень антитіл проводиться забір крові з вени, яка потім досліджується за допомогою спеціальних реагентів. Забір мазка здійснюється з піхви або уретри. Цей матеріал може наноситися на живильне середовище для виконання бактеріологічних досліджень. Молекулярно-біологічні методи досліджень можна назвати справді чутливими, отже, точними для визначення венеричних захворювань, інфекцій ІПСШ.

 

Лабораторна діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом від сексуального партнера, може включати одразу кілька методик, які визначає лікар – уролог, дерматовенеролог, гінеколог, венеролог. Для виявлення інфекції та підтвердження венеричного захворювання, а також розробки ефективної схеми лікування в комплексі лікарі призначають загальний аналіз крові, ПЛР та ІФА тести ІПСШ, цитологічний мазок, бакпосіви. Нерідко обов'язковими у діагностиці ЗПСШ є загальний аналіз сечі, латекс тести, а також інструментальні методики обстеження: урофлоуметрія, відеокольпоскопія, уретроцистоскопія, трансректальне ультразвукове дослідження, УЗД у гінекології, УЗД органів мошонки!

 

Тести та аналізи на ЗПСШ у Кривому Розі

 

Сьогодні статистика зараження ЗПСШ залишається досить сумною. Незважаючи на досвід більш дорослих людей в минулому, ряд неприємних симптомів і ускладнень, і навіть з наявністю прямого доступу до інформації з профілактики і можливостей нерозповсюдження ЗПСШ, захворюваність зростає. Чоловічі і жіночі інфекції, про які раніше знало всього 10-15% населення, зараз сприймаються більшістю як частина життя. І це в корені неправильно.

 

Нагадуємо! Якщо виявлені симптоми, і ви підозрюєте жіночі інфекції – гінекологія, в разі неприємних відчуттів у чоловіків, печіння при сечовипусканні та інших відповідних симптомах – обов'язково звернення до уролога і дерматовенеролога. У нашому центрі ви отримаєте кваліфіковану допомогу і будете направлені до відповідного фахівця. Аналізи на ЗПСШ, точна діагностика, призначення та ефективне лікування чоловічих і жіночих інфекцій, що передаються статевим шляхом!

 

Аналізи на статеві інфекції в Кривому РозіАналізи на статеві інфекції в Кривому РозіДіагностика при захворюваннях ЗПСШ комплексна, основана на ретельному зборі скарг пацієнта, даних об'єктивного обстеження, та доповнена лабораторними методами дослідження. Запрошуємо здати аналізи на ЗПСШ та отримати не лише достовірний результат, але також ефективну схему лікування інфекції!

 

Варто уваги:

Діагностика та лікування ЗПСШ інфекцій

Відділення Урології Клініки Медітон

Відділення гінекології: консультації

Поділитися