Як відбувається діагностика ІПСШ


Діагностика ІПСШДіагностика ІПСШ

Специфічні інфекції, які передаються статевим шляхом, часто проявляються схоже, тому для їх діагностики використовується не тільки збір скарг і об'єктивне обстеження, але і цілий ряд діагностичних методик. Фахівці нашого медичного центру пропонують ефективну діагностику інфекцій, що передаються статевим шляхом: аналізи на гонорею, трихомоніаз, хламідіоз і герпес в Кривому Розі!

 

Найбільш поширеними захворюваннями, які передаються статевим шляхом, є:
Гонорея, хламідіоз;
• Трихомоноз, мікоплазмоз і уреаплазмоз;
Генітальний герпес, гепатити В і С;
• ВІЛ-інфекція.

 

Кандидоз в деяких джерелах також відносять до інфекцій, які передаються статевим шляхом, проте в більшості випадків молочниця є наслідком активації грибка, який в нормі виявляється в піхві. Саме тому, на відміну від всіх інших інфекцій, діагноз кандидозу піхви встановлюється при поєднанні даних лабораторних досліджень (виявлення міцелію кандиди) з клінічною картиною. Інші інфекції можуть протікати безсимптомно, але навіть виявлення збудника при лабораторних обстеженнях служить підставою для постановки діагнозу і початку лікування.

 

Лабораторні методи діагностики ІПСШ

 

Найпоширенішим методом діагностики є взяття мазка з уретри і його дослідження на наявність збудника. Дослідження під мікроскопом дозволяє виявити збудника гонореї, трихомоніазу. Однак результативним дане дослідження виявиться тільки при бактеріальному або грибковому характері інфікування.

 

У разі вірусної інфекції (гепатиту В, С, ВІЛ інфекції, герпесу), уточнити діагноз можна тільки при проведенні відповідних спеціалізованих досліджень крові.

 

Для цього використовуються:
• Аналіз крові на антитіла IgM і IgG до вірусного гепатиту;
• Визначення ДНК або РНК збудника в крові (використовуються ПЛР);
• Імуноферментний аналіз крові або урогенітального секрету!

 

Культуральний метод дослідження (бактеріологічний посів)

 

Аналіз на ЗПСШ, бакпосівАналіз на ЗПСШ, бакпосівДослідження проводиться тільки при підозрі на бактеріальну інфекцію. Посів на живильне середовище дає можливість виростити колонії збудника і визначити чутливість до антибіотиків.

 

Для діагностики інфекцій, які передаються статевим шляхом, таке дослідження практично не має значення, використовується з метою підбору лікування при неефективності стартової антибіотикотерапії.

 

Мазок на цитологію

 

Використовується в гінекологічній та урологічній практиці як для діагностики захворювань, які передаються статевим шляхом, так і для визначення передракових і злоякісних станів.

 

Мазок є показовим тільки при внтутрішньоклітинному розташуванні збудника, наприклад, при хламідіозі, при бактеріальному процесі, тоді як вірусні інфекції цим методом не діагностуються. Як же вибирається і проводиться дослідження?

 

Попередній діагноз інфекції, яка передається статевим шляхом, ставиться лікарем після огляду. Тільки після цього вибирається необхідний метод дослідження, який дає можливість підтвердити або виключити діагноз. Оскільки клінічна картина при більшості захворювань подібна, вибирати і проходити обстеження самостійно не слід, такий підхід не виявляється ефективним.

 

При призначенні ПЛР або ІФА-дослідженні на рівень антитіл проводиться забір крові з вени, яка потім досліджується за допомогою спеціальних реагентів. Забір мазка здійснюється з піхви або уретри. Цей матеріал може наноситися на живильне середовище для виконання бактеріологічних досліджень.

 

Мазок на цитологію також береться з піхви, матеріал досліджується під мікроскопом.

 

Аналізи на інфекції, Кривий РігАналізи на інфекції, Кривий РігДіагностика при захворюваннях, які передаються статевим шляхом, повинна бути комплексною, грунтуватися на ретельному зборі скарг пацієнта, даних об'єктивного обстеження і доповнюватися лабораторними методами дослідження. Запрошуємо здати аналізи на ЗПСШ і отримати не тільки достовірний результат, але також ефективну схему лікування інфекції!

 

Варто уваги:

Діагностика та лікування інфекцій

Відділення Урології Клініки Медітон

Відділення гінекології: консультації

Поділитися