Види запальних захворювань

 

Основні види запальних захворювань статевих органівОсновні види запальних захворювань статевих органівОсновні види запальних захворювань статевих органів
Запальні захворювання статевих органів розрізняють, перш за все, за рівнем локалізації:
1. Запалення зовнішніх статевих органів (наприклад, вульвовагініт);
2. Запальні захворювання піхви (кольпіт, кандидозний вульвіт);
3. Маткові запальні захворювання (ендодервіцит, ендометрит, екзоцервіцит);
4. Запальні захворювання придатків матки (ендометрит, сальпінгоофорит);
5. Запальні захворювання тазової клітковини і очеревини (параметрит, пельвіоперитоніт).

 

Причини виникнення запальних захворювань статевих органів

 

Запальні захворювання жіночих статевих органів досягають приблизно половини всіх гінекологічних захворювань серед жінок. До числа причин, які найчастіше призводять до виникнення запальних захворювань статевих органів, відносяться різні інфекційні збудники, а також хімічні та механічні чинники впливу на організм. До інфекційних збудників можна віднести:
• Стафілокок і стрептококк;
• Різноманітні вірусні захворювання;
• Гонокок, трихомонади та кишкову паличку;
• Мікобактерії туберкульозу;
• Грибкові захворювання, в тому числі грибки Candida.

 

Запальні захворювання жіночих статевих органів нерідко стають наслідком абортів, пологів, а також діагностичних і лікувальних внутрішньоматкових маніпуляцій. Оскільки під час проведення таких процедур нерідко порушується цілісність слизової матки і шийки, а також може статися розрив шийки матки. Саме таке порушення може сприяти проникненню інфекції.

 

Симптоми запальних захворювань у жінок

 

Одними із головних ознак захворювань є симптоми, що їх супроводжують. Розглянемо кілька з них:
1. Вульвіт (запалення вульви). Як правило, супроводжується сильним свербінням, печінням на поверхні статевих органів, іноді спостерігається загальне нездужання. Помітний набряк вульви, гнійні виділення. Запалення статевих губ супроводжується збільшенням пахових лімфатичних вузлів.
2. Бартолініт – запалення залози на вході в піхву. Як правило, захворювання супроводжується болями, що тягнуть, а також набряком протоки залози і гнійними виділеннями.
3. Кольпіт – запалення слизової оболонки піхви. Зазвичай супроводжується сильним свербінням і печінням у піхві. Часто спостерігається біль під час статевого акту, а також гнійні виділення. До числа причин кольпіту можна віднести наявність інфекційних захворювань, ослаблений імунітет, гормональні збої в організмі.
4. Ендоцервіцит – запалення слизової оболонки цервікального каналу. Описується наявністю слизисто-гнійних виділень і тягнучими болями внизу живота.
5. Сальпінгоофорит – запалення придатків матки. Симптоми – біль внизу живота, підвищення температури тіла до 40°, нудота і блювота, а також гнійні вагінальні виділення.

 

Методи лікування запальних захворювань статевих органів

 

Лікування запальних захворювань жіночих статевих органівЛікування запальних захворювань жіночих статевих органів

Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів, як правило, проводиться в стаціонарі. Хоча, якщо захворювання знаходиться на початковій стадії, то можливо і лікування вдома з регулярним відвідуванням лікаря. Це не означає, що можна ігнорувати основні вимоги та самостійно приймати таблетки від запалення статевих органів, вибираючи на власний розсуд схеми та дозування. Інтенсивність і характер комплексної терапії підбираються індивідуально і залежать від стадії та вираженості запального процесу, а також виду збудника. І в лікуванні особливою є думка спеціаліста!


Вкрай важливо створити для хворого психічний і фізичний спокій, також бажана дієта, в якій переважатимуть легкозасвоювані білки і, звичайно ж, вітаміни.

 

На область внизу живота, як правило, кладуть холодний компрес. А в самому лікуванні головне місце відводиться антибактеріальним або протигрибковим препаратам.

 

Препарат вибирають, враховуючи спектр і механізм його дії, а також етіологію захворювання. Для лікування запальних процесів статевих органів застосовують:
• Цефалоспорини (бактерицидні антибіотики широкого спектру дії);
• Фторхіполони (антибактеріальні пероральні антибіотики);
• Аміноглікозиди (природні та напівсинтетичні антибіотики 3-го покоління);
• Лінкозаміни (антибіотики);
• Макроліди (природні антибіотики);
• Тетрацикліни (лікування кольпіту);
• Антибіотики ряду пеніцилінових (лікування бартолініту).

 

Як лікувати запалення жіночих статевих органів

 

Так, наприклад, лікування вульвіту потребує прийому місцевих і загальнозміцнюючих препаратів, а для полегшення протікання симптомів, можна застосовувати сидячі ванночки з трав'яним відваром.

 

Крім того, для таких захворювань як кандидозний вульвовагініт передбачено комплексне лікування протигрибковими препаратами: Флуконазол, Пімафуцин та ін.

 

Слід відзначити, що нерідко лікування того чи іншого захворювання залежить від стадії ендометриту. Таких стадій всього 3: нейтральна, рецептивна і рефлекторна. Оскільки перехід від однієї стадії до іншої супроводжується зміною гормонального рівня, а також складу слизової, то і лікування на кожній із стадій буде відрізнятися.

 

Однак, крім основних причин, важливо також знати і те, що високий відсоток виявлення у жінок запальних процесів статевих органів, пояснюється також ще і анатомічним розташуванням внутрішніх статевих органів.

 

Перш ніж буде призначено лікування, необхідно пройти повне обстеження і грамотну діагностику, що включає огляд на гінекологічному кріслі, відеокольпоскопію, здачу аналізу крові і мазків. Тільки комплексний, мультидисциплінарний підхід до проблеми, за участю лікаря-гінеколога, уролога та дерматовенеролога, здатний показати хороші результати лікування і допомогти уникнути пацієнту рецидивів захворювання.

 

Огляд лікаря і консультація вкрай важливіОгляд лікаря і консультація вкрай важливіЛікування запальних захворювань статевих органів: Кривий Ріг, Клініка Медітон! Запис по телефону, через Онлайн кабінет, або через реєстратуру. Не варто самостійно вирішувати, які приймати таблетки від запалення статевих органів, або які процедури виконувати в домашніх умовах. Це робота спеціалістів, а тому варто звернутися за допомогою до лікаря!

 

Важливо знати:

Лікування вагініту і вагінозу

Лікування ендометріозу в Клініці Медітон

Відділення гінекології в Кривому Розі

Поділитися