Кольпоскопія в м. Кривий Ріг, Клініка Медітон


Проведення кольпоскопії у Клініці МедітонПроведення кольпоскопії у Клініці Медітон

Кольпоскопія – сучасний метод огляду стінок піхви і шийки матки з використанням спеціального обладнання та посиленого освітлення, із застосуванням гінекологічного крісла.

 

Кольпоскопія – спеціальний медичний термін, що походить від слова "colpo" – піхва, і слова "scope" – дивитися. Тобто, якщо дослівно, то дивитися в піхву.

 

Кольпоскопи – спеціальні прилади для подібного виду огляду, що дозволяють збільшити зображення до 40 разів, завдяки чому лікар може коректно оцінити стан судин шийки матки.

 

Сучасні діагностичні центри, як Клініка Медітон, пропонують огляд з використанням методів фотокольпоскопії і відеокольпоскопії. Методики дозволяють провести огляд і зберегти дані дослідження стінок піхви і шийки матки для подальших порівнянь. Це дуже важливо для оцінки перетворень і динаміки розвитку патологічних процесів, серед яких можуть бути дисплазія шийки матки та ерозія шийки матки.


Методика проведення кольпоскопії

 

Процес кольпоскопії відбувається наступним чином:
• Жінка-пацієнт займає місце в гінекологічному кріслі;
• Кольпоскоп встановлюється на невеликій відстані від статевої щілини, не більше 10-15 см;
• У піхву вводиться стандартне гінекологічне дзеркало, за допомогою якого оголюється шийка матки, і фахівець має можливість оцінити її стан та епітелію стінок піхви, використовуючи для спостереження спеціальне освітлення.

 

Таким чином, кольпоскопія є повністю безпечним і безболісним методом огляду і вивчення, так як при оцінці стану внутрішніх тканин немає прямого контакту. Відчуття дискомфорту передбачаються тільки при введенні дзеркала в піхву або під час взяття фахівцем мазків.

 

Больові відчуття при кольпоскопії повністю відсутні. Єдиним чинником їх спостереження може стати неправильне положення в гінекологічному кріслі, чого, зазвичай, кваліфіковані фахівці не допускають. Крім того, в сучасних клініках використовуються модернізовані гінекологічні крісла, з м'якими терморегулюючими покриттями і механізмами установки потрібних параметрів висоти, відстаней, інше.


Чи потрібна підготовка перед кольпоскопією?

 

Кольпоскопія – сучасний метод огляду і досліджень, який не вимагає спеціальної підготовки. Пацієнт приходить на діагностику в період без менструації і просто проходить огляд. Дана процедура не має протипоказань або ускладнень, вона тільки дає можливість швидко і чітко встановити наявну картину.

 

Ідеальним варіантом є щорічна кольпоскопія, яка полягає в звичайному огляді шийки матки і стінок піхви. При цьому фахівці можуть визначити стан і зміни поверхонь і оболонок, встановити характер виділень. По завершенню звичайної кольпоскопії, зазвичай проводиться розширена кольпоскопія.


Що являє собою розширена кольпоскопія?


Методика кольпоскопії для коректної діагностикиМетодика кольпоскопії для коректної діагностики

Розширена кольпоскопія – метод вивчення судин і епітелію шийки матки з використанням спеціальних діагностичних проб.
Можливі наступні види проб:
• Із застосуванням розчину оцтової кислоти (3%);
• Із застосуванням розчину Люголя, що носить назву проби Шиллера.

 

Це стандартні і найбільш важливі діагностичні проби при кольпоскопії, які дозволяють вивчити стан і патологічні процеси, визначити характер паталогій, причини виникнення захворювань, а також виявити або повністю виключити передраковий стан шийки матки (дисплазія шийки матки) або ж рак шийки матки.

 

Важливо відзначити, що подібні діагностичні проби проводяться безболісно, а також мають антисептичний ефект.


Коли проводиться кольпоскопія?

 

Доцільно проводити огляд в якості профілактики, щорічно, на 9-20 день менструального циклу.

 

Під час вагітності кольпоскопія – обов'язкове дослідження, яке може проводитися в даний період без діагностичних проб.


Чому потрібна кольпоскопія під час вагітності?

 

Необхідність обумовлена рідкісними плановими обстеженнями жінок. Тому слід вчасно виявити або виключити захворювання, які можливо встановити даним методом – ерозію, дисплазію або рак шийки матки.

 

На тлі імунної супресії, нормальної для вагітних, будь-яке зазначене захворювання може прогресувати з неймовірною швидкістю, що відбивається не тільки на здоров'ї, але і на перебігу самої вагітності.

 

Важливо відзначити, що кольпоскопія не шкодить плоду!


Які додаткові методи обстеження можна провести під час кольпоскопії?

 

Саме проведення кольпоскопії передбачає і забір аналізів. Мінімумом вважається аналіз виділень, цитологія, цитоморфологічне дослідження, онкоцитологія. Під час огляду подібні аналізи можуть бути виконані максимально точно, без будь-яких больових відчуттів.

 

Якщо спостерігається якась патологія, одночасно може бути проведена і прицільна біопсія шийки матки.


Вартість кольпоскопії: Кривий Ріг, Клініка Медітон


Неможна сказати, що ціна кольпоскопії надмірно велика, так як обладнання для її проведення не є дуже дорогим. Вартість кольпоскопії в Клініці Медітон ви можете уточнити в прайс-листі, або по телефону.


Результати кольпоскопії

 

Після проведення дослідження пацієнт отримує результати, які оформлені у вигляді спеціального протоколу з доданими фотографіями і відео (на вимогу).

 

Після дослідження можуть спостерігатися деякі незначні виділення, які обумовлені впливом на внутрішні тканини забором аналізів і діагностичними пробами. Це можуть бути сукровичні, слизові або коричневі виділення, природа яких вважається абсолютно нормальною.

 

Результаты і вартість кольпоскопіїРезультаты і вартість кольпоскопіїПацієнткам клініки важливо розуміти, що загальну картину можна визначити тільки при комплексному дослідженні – проведенні кольпоскопії, забору аналізів і ретельної діагностики.

 

Приділіть увагу:

Запальні захворювання статевих органів

Лікування вагініту і вагінозу

Кіста яєчника: лікування в Кривому Розі

 

Поділитися