Лікування вагініту в Кривому РозіЛікування вагініту в Кривому Розі

Вагініти і вагінози займають одне з перших місць в загальній структурі гінекологічних захворювань. Це складні і досить серйозні завдяки подальшим ускладненням інфекційно-запальні захворювання, які можуть стати причиною різних післяпологових та післяабортних патологій, народження дітей з малою вагою, передчасних пологів, а також внутрішньоутробного інфікування плода. Найпоширенішими патологіями з даного числа є бактеріальний вагіноз, кандидозний вульвіт, кандидозний вульвовагініт, який також носить загальноприйняту назву молочниця, і неспецифічний вагініт.

 

Фахівці Клініки Медітон вже описували запальні захворювання статевих органів на нашому сайті, але сьогодні ми поговоримо про вагінози і вагініти!

 

Вагініт – запалення слизової оболонки піхви


Фахівці виділяють також вульвіт і вульвовагініт, запалення слизової піхви, запалення статевих губ і клітора відповідно.

 

Причини розвитку вагініту

 

Причин вагініту або кольпіту досить багато, але найголовніші з них наступні:
• Знижений імунітет;
Венеричні захворювання: мікоплазмоз, гонорея, хламідійна інфекція, трихомоніаз;
• Захворювання яєчників;
Гормональні розлади;
• Інші причини, наприклад, цукровий діабет, ожиріння, менопауза.

 

Крім того, причинами розвитку вагініту можуть стати і пошкодження слизової оболонки піхви під час проведення певних медичних процедур на непрофесійному рівні: спринцювання, штучний аборт, інші.

 

Передумовами для вагініту можуть стати грубі статеві акти, порушення правил гігієни, алергічні реакції.

 

Симптоми вагініту: на які ознаки кольпіти звернути увагу


Вагініт: симптоми, діагностика та лікуванняВагініт: симптоми, діагностика та лікування

Первинними симптомами є неприємні відчуття – свербіж і легке печіння. Також, в обов'язковому порядку, присутні виділення з піхви, почервоніння і набряклість статевих органів. В цей же момент з'являються легкі болі, які можуть посилюватися.

 

Хронічний вагініт відрізняється тим, що свербіж і дискомфорт практично пропадають, але постійно присутні виділення з піхви. Крім того, хронічний вагініт лікувати набагато складніше, так як з дуже багатьох причин можливі рецидиви.

 

Діагностика та лікування вагініту: Кривий Ріг

 

Яким чином проводиться діагностика вагініту?

 

• Найперше, це збір анамнезу. Під час бесіди з пацієнтом лікар з'ясовує можливі причини захворювання, ставить попередній діагноз, який далі підтверджується аналізами;
• Далі відбувається обстеження, огляд;
• Наступний етап – мазок з піхви;
• І, нарешті, додаткові аналізи крові і сечі.

 

Спеціаліст не тільки ставить діагноз, але також підтверджує його, з'ясовує причини захворювання. Далі призначається лікування вагініту.

 

Дуже важливо припинити на момент лікування статеве життя, привести на обстеження в клініку статевого партнера. Залежно від стадії і перебігу вагініту, лікарі можуть призначити спринцювання антисептиками, загальнозміцнюючі засоби, мазі, антибіотики. Іноді, можливо і застосування гормональної терапії. Особливу увагу слід приділити лікуванню вагініту у вагітних. Одночасно підбираються ліки та дозування, що робиться індивідуально, а також максимально швидко пригнічується запальний процес. Це говорить про те, що лікування вагініту в домашніх умовах в даній ситуації недопустимо, і якщо проблема має місце, потрібно невідкладно звернутися до лікаря. Ефективне лікування кольпіту можливе лише за таких умов!

 

Бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви


Чи можна вилікувати дисбактеріоз піхви?Чи можна вилікувати дисбактеріоз піхви?

Ще одна досить серйозна проблема, про яку багатьом дівчатам і жінкам не хотілося б говорити. Але знати про цю проблему потрібно, адже чим раніше почати лікування вагінозу, тим швидше і менш болісно від нього можна позбутися!

 

Гарднерельоз або бактеріальний вагіноз дуже поширений. Причини його виникнення досить складно пояснити, так як мова йде про мікрофлору піхви і процеси, що не зрозумілі не фахівцям. Але якщо говорити простіше, то можна вказати на наступні причини – зміна кількісного співвідношення лактобацил, які виконують захисну функцію, і умовно-патогенних організмів, що викликають це захворювання. Якщо ще простіше, то при бактеріальному вагінозі лактобацил стає менше, а збудників захворювання більше. Виникає бактеріальний вагіноз, який також називається дисбактеріозом піхви.

 

Симптоми бактеріального вагінозу


Симптоматика може бути схожа з іншими захворюваннями, але є і явно виражені симптоми:
• Виділення з піхви;
• Вкрай неприємний запах тухлої риби.

 

Діагностика бактеріального вагінозу


Діагностика захворювання проводиться тільки кваліфікованими фахівцями. Хвороба встановлюється після взяття мазка і проведення характерних аналізів, під час яких встановлюється кількість Gardnerella vaginalis.

 

Лікування бактеріального вагінозу в Кривому Розі


Оптимальне рішення в разі виникнення раніше описаної симптоматики – відвідування лікаря. Точна постановка діагнозу бактеріального вагінозу дасть вам можливість пройти ефективне лікування і позбутися від проблеми досить швидко. У переважній кількості випадків призначається системне лікування, яке знижує можливість виникнення ускладнень. В рецепті лікаря може бути Кліндаміцин, Метронідазол та інші препарати, але ви повинні розуміти, що призначати собі лікування самостійно не можна, адже без діагностики і аналізів ви навіть не будете знати, яке саме захворювання потрібно лікувати.

 

Лікування бактеріального вагінозу у місті Кривий РігЛікування бактеріального вагінозу у місті Кривий РігЗвертайтеся до спеціалістів Клініки Медітон, якщо у вас є підозра на вагіноз або вагініт. Дані проблеми вирішуються швидко, якщо вам допомагають кваліфіковані лікарі!

 

Зверніть увагу:

Діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом

Гінегологічне УЗД в Клініці Медітон

Консультація гінеколога: запис на прийом

Поділитися