Гормональні порушення у жінок, діагностика та лікуванняГормональні порушення у жінок, діагностика та лікуванняНормальний гормональний фон – одна з обов'язкових умов збереження здоров'я жіночого організму, від якого залежать не тільки антропометричні дані, але також робота внутрішніх органів і дітородна функція. Гормональні порушення у жінок можуть привести не тільки до неприємної симптоматики, але також небезпечних ускладнень. Обов'язково зверніться до ендокринолога і гінеколога, якщо відчули себе погано і впізнали відповідні симптоми. Ми забезпечимо експертне лікування гормонального збою у Кривому Розі на Філатова, Клініка Медітон!

 

Симптоми гормонального збою у жінок, ознаки

 

на гормональний дисбаланс – зниження ваги при нормальному апетиті. Поступова втрата ваги може пояснюватись деякими захворюваннями ШКТ, але сьогодні лікарі, чудово розуміючи можливість наявності проблеми зміни гормонального фону, під час діагностики патологій органів травлення додатково призначають аналізи на гормони, УЗД щитовидної залози. Важливо замислитись про необхідність відвідування ендокринолога та гінеколога у разі одночасної присутності й інших симптомів гормональних порушень в організмі жінки. Рекомендуємо уважно вивчити наступний список:
• Вказує на гормональний збій температура 37-37,5 ° С, яка довго тримається або систематично підвищується;
• Порушення ритму серця, тремор пальців рук, оніміння кінцівок, оніміння пальців, відчуття холоду по шкірі, відчуття мурашок;
• Збільшення потовиділення в нормальному стані організму без фізичних навантажень, надмірне виділення поту під час ходьби, при підвищенні температури повітря на вулиці, у разі стресу;
• Спостерігається й інші симптоми гормонального збою – запаморочення, втрата орієнтиру, переднепритомні стани, збліднення шкіри;
• Погіршення сну при гормональному дисбалансі, як і знервованість, перепади настрою – стандартні ознаки порушень;
• Небезпечним вважається швидкий набір ваги, серйозне збільшення маси тіла, що також свідчить про збої в роботі гормональної системи. Необхідно отримати консультацію ендокринолога, здати аналізи на гормональну панель та глюкозу, кров на цукор, виключаючи діабет;
• Наступний симптом порушення гормонального фону – збільшення росту волосся на тілі у жінки, а також виявлення зайвого волосся на обличчі;
• Зверніть увагу на рецидиви дерматологічних патологій – прищі, висипання, білі розтяжки на шкірі, зміна пігментації;
• Проблеми, що підтверджують певний збій у гормональній системі – свербіж шкіри, лущення шкіри, постійні пересихання шкіри, але також підвищена жирність шкіри!

 

Цей список можна довго продовжувати, але більшість дівчат і жінок самостійно помічають порушення в роботі організму. Збій менструального циклу – гормональне порушення у більшості випадків. Є й інші причини, але варто поставити питання до гінеколога-ендокринолога, свого провідного фахівця. Супроводжуватись порушення менструації може й іншими симптомами. Це мізерні або занадто рясні виділення, сильні болі, здутий живіт, занепад сил, непритомність!

 

Якщо у вас сухість у роті та постійна спрага, відзначаєте проблеми із зором та концентрацією уваги, погано спите та сильно втомлюєтеся, а також пов'язуєте дані порушення з попередньо вказаними симптомами гормонального збою у жінок, терміново зверніться за консультацією до лікаря!

 

Причини гормонального порушення у жінок


Гормональний збій: причини розладу балансу гормонівГормональний збій: причини розладу балансу гормонівПричини, здатні викликати гормональне порушення у жінок, можуть бути самі різні. Це зміна у роботі щитовидної залози, тривалий стрес, вікові зміни, погіршення імунітету. Також, вірусні інфекції та паразитарні захворювання, проблеми із травним трактом.

 

Необхідно розуміти, що часто виникає гормональний збій після гормональних препаратів та інших медикаментів при безконтрольному прийомі. Збільшення волосяного покриву на тілі можливо у разі збою в гормональній системі за рахунок надлишкового вироблення чоловічого гормону тестостерону. А, наприклад, білясті розтяжки можуть виникати через порушення в об'єднаній структурі гіпофіза і гіпоталамуса. І вже зазначена раніше причина – вікові зміни. Оскільки у жінок у віці після 30 років яєчники знижують свою активність, цей процес може викликати нестачу розвитку організмом певних гормонів. Рекомендуємо матеріал про вплив гормонів на організм, здоров'я та настрій, і що відбувається, коли настає гормональний дисбаланс у жінки!

 

Діагностика гормональних розладів на Філатова

 

Гормональний збій необхідно дослідити для встановлення причин та точкового на них впливу. Для цього у нашій клініці проводиться комплексна діагностика гормональних порушень:

• На прийомі фахівця проводиться збір анамнезу, лікар вислуховує скарги на стан здоров'я, а також можливі прояви патологічних станів;
• Виконується стандартний гінекологічний огляд і відеокольпоскопія, гінекологічне УЗД;
• Проводиться забір матеріалів на бакпосів для дослідження мікрофлори, призначаються додаткові тести: аналіз на гормональну панель, аналіз крові і сечі, аналіз на глюкозу, інсулін;
• Для лікування жіночого гормонального збою важлива комплексна оцінка, тому діагностикою займається гінеколог, ендокринолог, може бути призначена консультація невролога, алерголога та інших профільних фахівців!

 

Лікування гормональних порушень у жінок, Кривий Ріг – Клініка Медітон


• Призначається дієтичне харчування, спеціалізована терапія стабілізації загального стану і самопочуття;
• При виявленні патологій внутрішніх органів – лікування захворювань, симптоматичне + фізіотерапія;
• Якщо за результатами аналізів виявлені ендокринні порушення і гормональний збій, лікування – гормональна терапія, з постійним контролем динаміки і регулюванням дозування препаратів!

 

Якщо не лікувати гормональні порушення

 

Небезпека збою в нормальній роботі гормональної системи може проявляти себе в різних наслідках. Так, одним з найбільш серйозних ускладнень може стати втрата репродуктивної функції. Гормональні зміни у жінок можуть спричинити складності на стадії запліднення та виношування плоду.

 

Також, гормональні збої в організмі можуть призвести до розвитку запальних захворювань статевих органів. Проблема нерідко посилюється і тим, що багато які вірусні і запальні процеси носять гормонозалежний характер. Іншими словами, різні запалення статевих органів, в тому числі захворювання шийки матки і ерозії, часто можуть бути обумовлені або спровоковані саме порушеннями в гормональній сфері.

 

У будь-якому випадку, для того щоб уникнути подібних проблем і мати можливість розпізнати захворювання на ранній стадії, кожна жінка повинна регулярно проходити огляд у фахівців. Лікарі медичного центру Клініка Медітон вже багато років спеціалізуються на успішному лікуванні подібних захворювань, використовують новітнє обладнання і найсучасніші методи лікування. Досвідчені лікарі здатні розпізнати такі складні захворювання на ранніх стадіях, звернувши увагу на симптоми гормонального порушення у жінок. Завдяки швидкому виявленню проблеми і отриманню професійної консультації, можна позбутися багатьох захворювань або не допустити їх посилення.

 

Поновлення гормонального фону, стабілізація стану, лікування поточних захворювань! Наші лікарі здатні розпізнати складні патології на ранніх стадіях, і завдяки якнайшвидшому виявленню призначити індивідуальну терапію для виключення ускладнень гормонального порушення. Температура при гормональному збої, тремор рук, поганий апетит та безсоння, перепади настрою та розсіяність, зниження статевого потягу, а також болі та дискомфорт під час статевого акту, розлади менструального циклу – одні з основних симптомів. Відчувши нездужання, одразу зверніться до лікаря.


Як впоратися з гормональними порушеннями, лікування в Кривому РозіЯк впоратися з гормональними порушеннями, лікування в Кривому РозіЛікування гормонального збою в Кривому Розі на Філатова: гінеколог-ендокринолог, власна лабораторія, комплекс інструментальної діагностики, протокольне лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму та результатів аналізів на гормони. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Відділення гінекології Клініки Медітон

Прийом ендокринолога медичного центру

Гормональні порушення у чоловіків

Поділитися