Гормональні порушення є складним комплексним захворюванням, що може проявлятися різними симптомами і виникати з цілого ряду причин, в основі яких лежить збій роботи гормональної системи.


Симптоми гормонального збою


Гормональні порушення у жінокГормональні порушення у жінок1. Одним із симптомів гормонального порушення може бути регулярне зниження ваги при нормальному апетиті. Найчастіше, зниження ваги в даному випадку може супроводжуватися такими симптомами:
Незначні зміни субфебрильної температури (37-37,5°С);
• Порушення ритму серця;
• Тремор пальців рук;
• Збільшення потовиділення;
Погіршення сну;
• Нервозність, перепади настрою.
2. Також небезпечно і швидке збільшення маси тіла, яке часто свідчить про збої в роботі гормональної системи.
3. Третій симптом порушення гормонального фону – збільшення росту волосяного покриву на тілі.
4. Наступним симптомом захворювання є білясті розтяжки на шкірі.
5. До числа небезпечних симптомів проблем в гормональній системі відноситься свербіж шкіри.
6. Один з яскравих показників наявності порушень – збій менструального циклу. В цьому випадку ознаками проблеми можуть бути мізерні або, навпаки, занадто рясні виділення, сильні болі, роздутий живіт, занепад сил, непритомність.


Причини гормонального порушення


Причини, здатні викликати гормональне порушення у жінок, можуть бути самі різні. Це і зміна в роботі щитовидної залози, і тривалий стрес, прийом певних препаратів. Збільшення волосяного покриву на тілі можливо у разі збою в гормональній системі за рахунок надлишкового вироблення чоловічого гормону тестостерону. А, наприклад, білясті розтяжки можуть виникати через порушення в об'єднаній структурі гіпофіза і гіпоталамуса. І, нарешті, ще одна з можливих причин гормональних порушень – вікові зміни. Оскільки у жінок у віці після 30 років яєчники знижують свою активність, цей процес може викликати недолік вироблення організмом певних гормонів.

 

Гормональний збій: лікування в Кривому Розі


Методи лікування гормональних збоївМетоди лікування гормональних збоївПри проведенні діагностики захворювання, пацієнта повинні обстежити ендокринолог і гінеколог. Після проведення усіх необхідних досліджень і УЗД, як правило, призначається гормональна терапія, а також препарати загальнозміцнюючої дії. Тільки кваліфікований фахівець розуміє, як лікувати гормональний збій у жінок, щоб не нашкодити. Тому необхідним є постійний контроль, аналіз динаміки!

 

Якщо не лікувати гормональні порушення

 

 Небезпека збою в нормальній роботі гормональної системи може проявляти себе в різних наслідках. Так, одним з найбільш складних наслідків може стати втрата репродуктивної функції. Гормональні порушення у жінок можуть спричинити складності, як на стадії запліднення, так і при виношуванні плоду.

 

Також, гормональний збій в організмі може призвести до розвитку запальних захворювань статевих органів. Проблема нерідко посилюється і тим, що багато які вірусні і запальні процеси носять гормонозалежний характер. Іншими словами, різні запалення статевих органів, в тому числі захворювання шийки матки і ерозії, часто можуть бути обумовлені або спровоковані саме порушеннями в гормональній сфері.

 

У будь-якому випадку, для того щоб уникнути подібних проблем і мати можливість розпізнати захворювання на ранній стадії, кожна жінка повинна регулярно проходити огляд у фахівців. Лікарі медичного центру Клініка Медітон вже багато років спеціалізуються на успішному лікуванні подібних захворювань, використовують новітнє обладнання і найсучасніші методи лікування. Досвідчені професіонали здатні розпізнати такі складні захворювання на ранніх стадіях, адже завдяки швидкому виявленню проблеми і отриманню професійної консультації, можна позбутися багатьох захворювань або не допустити їх посилення.


Як впоратися з гормональними порушеннями?Як впоратися з гормональними порушеннями?Лікування гормональних порушень у Кривому Розі. Звертайтеся за адресою та по телефону!

 

Важлива інформація:

Відділення гінекології Клініки Медітон

Прийом ендокринолога медичного центру

Ультразвукова діагностика в Клініці Медітон

Поділитися