Нормальний гормональний фон – одна з обов'язкових умов збереження здоров'я жіночого організму, від якого залежать не тільки антропометричні дані, але також робота внутрішніх органів і дітородна функція. Гормональні порушення можуть привести не тільки до неприємної симптоматики, але також небезпечних ускладнень. Обов'язково зверніться до ендокринолога і гінеколога, якщо відчули себе погано і впізнали відповідні симптоми гормонального збою: лікування в Кривому Розі, Клініка Медітон!

 

Гормональний збій: ознаки


Гормональні порушення у жінокГормональні порушення у жінок1. Одним із симптомів гормонального дисбалансу у жінок може бути регулярне зниження ваги при нормальному апетиті. Найчастіше, зниження ваги в даному випадку може супроводжуватися такими симптомами:
Незначні зміни субфебрильної температури (37-37,5°С);
• Порушення ритму серця;
• Тремор пальців рук;
• Збільшення потовиділення;
Погіршення сну;
• Нервозність та перепади настрою також можуть свідчити про гормональний збій. Симптоми подібного характеру варті уваги!
2. Також небезпечно і швидке збільшення маси тіла, яке часто свідчить про збої в роботі гормональної системи.
3. Третій симптом порушення гормонального фону – збільшення росту волосяного покриву на тілі.
4. Наступним симптомом захворювання є білясті розтяжки на шкірі.
5. До числа небезпечних симптомів проблем в гормональній системі відноситься свербіж шкіри.
6. Один з яскравих показників наявності порушень – збій менструального циклу. В цьому випадку ознаками проблеми можуть бути мізерні або, навпаки, занадто рясні виділення, сильні болі, роздутий живіт, занепад сил, непритомність.

 

Важливо розглядати й інші прояви порушення гормонального фону у жінок. Серед них тривале безсоння і відчуття постійної втоми, зниження витривалості, можливі агресивні стани. Фахівці відносять до ознак гормональних розладів головні болі і запаморочення, перепади настрою і неуважність, прояви депресії, зниження статевого потягу, а також болі і дискомфорт під час статевого акту.

 

Причини гормонального порушення у жінок


Причини, здатні викликати гормональне порушення у жінок, можуть бути самі різні. Це і зміна в роботі щитовидної залози, і тривалий стрес, прийом певних препаратів. Збільшення волосяного покриву на тілі можливо у разі збою в гормональній системі за рахунок надлишкового вироблення чоловічого гормону тестостерону. А, наприклад, білясті розтяжки можуть виникати через порушення в об'єднаній структурі гіпофіза і гіпоталамуса. І, нарешті, ще одна з можливих причин гормональних порушень – вікові зміни. Оскільки у жінок у віці після 30 років яєчники знижують свою активність, цей процес може викликати недолік вироблення організмом певних гормонів, про що варто почитати за цим посиланням. Рекомендуємо матеріал про вплив гормонів на організм, здоров'я та настрій, і що відбувається, коли настає гормональний збій у жінки!

 

Діагностика гормональних розладів

 

• На прийомі фахівця проводиться збір анамнезу, лікар вислуховує скарги на стан здоров'я, а також можливі прояви патологічних станів;
• Виконується стандартний гінекологічний огляд і відеокольпоскопія, гінекологічне УЗД;
• Проводиться забір матеріалів на бакпосів для дослідження мікрофлори, призначаються додаткові тести: аналіз на гормональну панель, аналіз крові і сечі, аналіз на глюкозу, інсулін;
• Для лікування жіночого гормонального збою важлива комплексна оцінка, тому діагностикою займається гінеколог, ендокринолог, може бути призначена консультація невролога, алерголога та інших профільних фахівців!

 

Лікування гормональних порушень у жінок: Кривий Ріг


Методи лікування гормональних збоївМетоди лікування гормональних збоїв• Призначається дієтичне харчування, спеціалізована терапія стабілізації загального стану і самопочуття;
• При виявленні патологій внутрішніх органів – лікування захворювань, симптоматичне + фізіотерапія;
• Якщо за результатами аналізів виявлені ендокринні порушення і гормональний збій, лікування – гормональна терапія, з постійним контролем динаміки і регулюванням дозування препаратів!

 

Якщо не лікувати гормональні порушення

 

Небезпека збою в нормальній роботі гормональної системи може проявляти себе в різних наслідках. Так, одним з найбільш складних наслідків може стати втрата репродуктивної функції. Гормональні зміни у жінок можуть спричинити складності, як на стадії запліднення, так і при виношуванні плоду.

 

Також, гормональні збої в організмі можуть призвести до розвитку запальних захворювань статевих органів. Проблема нерідко посилюється і тим, що багато які вірусні і запальні процеси носять гормонозалежний характер. Іншими словами, різні запалення статевих органів, в тому числі захворювання шийки матки і ерозії, часто можуть бути обумовлені або спровоковані саме порушеннями в гормональній сфері.

 

У будь-якому випадку, для того щоб уникнути подібних проблем і мати можливість розпізнати захворювання на ранній стадії, кожна жінка повинна регулярно проходити огляд у фахівців. Лікарі медичного центру Клініка Медітон вже багато років спеціалізуються на успішному лікуванні подібних захворювань, використовують новітнє обладнання і найсучасніші методи лікування. Досвідчені професіонали здатні розпізнати такі складні захворювання на ранніх стадіях, звернувши увагу на симптоми гормонального порушення у жінок. Завдяки швидкому виявленню проблеми і отриманню професійної консультації, можна позбутися багатьох захворювань або не допустити їх посилення.


Як впоратися з гормональними порушеннями?Як впоратися з гормональними порушеннями?Лікування гормональних порушень: Кривий Ріг, Клініка Медітон! Звертайтеся за адресою та по телефону: (098) 530-60-40 – контакт-центр медичного закладу. Якщо у вас діагностовано гормональний збій, тести та діагностика показали гормональний дисбаланс та ендокринні зміни, лікування та відновлення гормонального фону варто почати негайно. Звертайтеся до наших спеціалістів, і ми обов'язково допоможемо, навіть якщо спостерігаються наслідки гормональних препаратів!

 

Важлива інформація:

Відділення гінекології Клініки Медітон

Прийом ендокринолога медичного центру

Гормональні порушення у чоловіків

Поділитися