Чи можливо вилікувати трофічні виразки з допомогою фотодинаміки?Чи можливо вилікувати трофічні виразки з допомогою фотодинаміки?

На сайті Клініки Медітон вже була представлена інформація про фотодинамічну терапію – напрямок, який сьогодні активно розвивається. Позитивним фактором є те, що за допомогою фотодинаміки дійсно лікуються численні захворювання, серед яких і онкологічні. На даний момент, ми хочемо порекомендувати звернути увагу на дану статтю, в якій ми розповімо про лікування трофічних виразок методом фотодинамічної терапії у Кривому Розі!

 

Хочемо зазначити, що крім прямого впливу на пухлинні клітини, ФДТ показує високу антибактеріальну активність, причому на переважне число патогенних бактерій.


Що являють собою трофічні виразки

 

Трофічні виразки – рани, що довго загоюються. Їх подальший розвиток відбувається за рахунок анатомно-функціональних змін, які безпосередньо пов'язані з ангіопатією і нейропатією. У свою чергу, нейропатія і ангіопатія розвиваються при ендокринологічних захворюваннях, в разі ускладнення серцево-судинних захворювань, обмінних і неврологічних захворювань!

 

На даний момент, можна з упевненістю заявити про те, що консервативна, класична медицина, яка практикується протягом останніх десятиліть, малоефективна по відношенню до лікування трофічних виразок. Медикаментозна терапія не виключає повторного захворювання, а в певних випадках, цілком ймовірно і хірургічне втручання. Використання ж ФДТ має перед подібними методами лікування трофічних виразок безліч переваг!


Переваги фотодинамічної терапії в лікуванні трофічних виразок

 

Основні переваги фотодинаміки в лікуванні гнійних ран перед стандартними методами антибактеріальної терапії слідуючі:
• Найголовніший позитивний фактор – незалежність ефективності лікування та протимікробної дії від часу, як це трапляється з антибіотиками;
• Наступна перевага дещо схожа – незалежність ефективності методики від чутливості мікроорганізмів до антибіотиків;
• Варто відзначити, що немає навіть ознак системності реакції патогенних мікроорганізмів на фотодинамічну терапію, так як бактерицидна активність завжди обмежується певною областю впливу;
• Під час лікування трофічних виразок ФДТ, зменшуються гнійні запалення і проявляється регрес некротичних проявів. Причиною тому зниження токсичного впливу бактеріальних продуктів на тканини;
• ФДТ допомагає очистити рану, відновити активний фагоцитоз, посилити життєво важливі процеси в тканинах, які раніше пригнічувались, та знизити мікроциркуляторні порушення.

 

Насправді, переваг достатньо, і їх набагато більше, ніж зазначено нашими фахівцями. Це дає можливість лікарям Клініки Медітон успішно лікувати трофічні виразки методом фотодинамічної терапії, скорочуючи тим самим тривалість лікування, його вартість, а також неприємні шанси на хірургічне втручання. Ви помітите позитивний результат лікування ран вже після першого сеансу!

 

Як лікуються трофічні виразки ФДТ


Лікування трофічних виразок ФДТ у Кривому РозіЛікування трофічних виразок ФДТ у Кривому Розі

Послідовність процедури наступна! На поверхню рани, на саму уражену зону на тілі пацієнта, наноситься спеціальний склад – фотосенсибілізатор, який можна назвати каталізатором фотодинамічної терапії. Фотосенсибілізатор витримується на шкірі певний час, щоб в потрібній кількості накопичитися в уражених тканинах. Далі, на ділянку впливають лазером, довжина хвилі якого становить 660 нм.

 

На тлі статистичних даних були зроблені висновки, що в абсолютній більшості випадків позитивний результат спостерігається вже після першої процедури – відбувається рубцювання і грануляція рани, так як рана очищується. В середньому, в залежності від стану тканин і обсягів ураження, спеціалістами Клініки Медітон рекомендується від 2 до 6 процедур. Відзначити варто і те, що під час фотодинамічного впливу на довгозагоювальні рани пацієнт не відчуває будь-якого дискомфорту!

Поділитися