Лікування цукрового діабету в Кривому РозіЛікування цукрового діабету в Кривому Розі

Цукровий діабет – це хронічне ендокринне захворювання, в основі якого лежить порушення вуглеводного обміну, обумовлене зниженням секреції інсуліну і периферичною інсулінорезистентністю, що ведуть до підвищення рівня цукру в плазмі крові. Захворювання є небезпечним і має цілий список ускладнень. Тому важливо вчасно розпочати терапію. Лікування діабету у Кривому Розі, ендокринолог на Філатова.

 

Якщо при виявленні симптомів ви пройшли обстеження на діабет та отримали діагноз переддіабетний стан, або ендокринолог повідомив про присутність у групі ризику по діабету, необхідною залишається додаткова діагностика та експертні профілактичні заходи. Не варто панікувати, але також важливо не ігнорувати поради лікаря. Потрібно звернути увагу на власне здоров'я!

 

Розрізняють два основних типи цукрового діабету ЦД, що відрізняються один від одного рядом особливостей:

 

Характеристика

Тип 1 (інсулінозалежний)

Тип 2 (інсулінонезалежний)

Вік

Частіше до 30 років

Частіше після 30 років

Початок

Гострий

Поступовий

Прояви симптоматики

Різко виражені

Помірно виражені

Характер перебігу ЦД

Нестабільний

Відносно стабільний

Кетоацидоз

+

-

Асоційоване ожиріння

-

Досить часто

Антитіла до клітин підшлункової залози

На початковій стадії ЦД визначаються в 80- 90% випадків

Зазвичай не визначаються

Рівень ендогенного інсуліну

Дуже низький

Різний

Ускладнення

Мікроангіопатія

Макроангіопатія

Лікування

Дієта, інсулінотерапія

Дієта, цукрознижуючі препарати

Ознаки цукрового діабету, симптоми

 

Найбільш часті ознаки діабету – прояви, пов'язані з підвищеним рівнем глюкози у крові – гіперглікемією. Це збільшене виділення сечі – поліурія, підвищене споживання рідини – полідипсія, та їжі – поліфагія. Вираженість симптомів безпосередньо залежить від рівня глюкози в плазмі крові. Також гіперглікемія може призводити до зниження маси тіла, нудоти та блювоти, схильності до різних видів інфекцій.

 

Додаткові симптоми діабету – почастішання нічних сечовипускань, присмак металу в роті, зміни апетиту, ожиріння, порушення процесу ранозагоєння. Варто звернути і на ознаки цукрового діабету на шкірі – сухість і лущення, постійне свербіння долонь і ступнів!

 

Ускладнення цукрового діабету

 

Відсутність належного контролю над рівнем глюкози протягом досить тривалого часу провокує ряд серйозних ускладнень, асоційованих з ураженням кровоносних судин різного калібру: від найдрібніших – мікроангіопатія, і до великих – макроангіопатія. Найбільш часті та тяжкі ускладнення діабету – ретинопатія, нефропатія та нейропатія.

 

Діабетична ретинопатія, що характеризується утворенням мікроаневризм капілярів сітківки з подальшим розвитком макулярного набряку і неоваскуляризації. В кінцевому рахунку, може стати причиною часткової або повної втрати зору, для уникнення чого слід дотримуватися строгого контролю рівня глюкози, регулярно спостерігатися у офтальмолога і не ігнорувати призначене лікування;
Діабетична нефропатія. На тлі ураження дрібних судин клубочків і канальців нирок розвивається гломерулосклероз, що приводить до хронічної ниркової недостатності. Визначення альбуміну в сечі допомагає запідозрити дану патологію. Перебіг зазвичай безсимптомний аж до нефротичного синдрому або ниркової недостатності;
Діабетична нейропатія розвивається в результаті ішемії нервів при ангіопатії, прямих ефектів гіперглікемії на нейрон і внутрішньоклітинних метаболічних змін. Симетрична полінейропатія проявляється безболісною втратою тактильної, вібраційної, пропріоцептивної або температурної чутливості. Можуть спостерігатися радикулопатії, краніальні нейропатії і мононеропатії;
Симптоми та можливі ускладнення діабетуСимптоми та можливі ускладнення діабетуМакроангіопатія. Стенокардія, інфаркт міокарда, транзиторні ішемічні атаки та інсульти – все це наслідки атеросклерозу великих судин;
Інфекції. Схильність хворих на діабет до бактеріальних і грибкових інфекцій обумовлена негативним впливом гіперглікемії на функцію основних клітин імунної системи. Найбільш часто зустрічається оральний і вагінальний кандидоз;
Інші ускладнення. Діабетична стопа – зміни стану шкірних покривів, виразки, інфекція, гангрена. Хворі на діабет мають підвищений ризик розвитку ревматологічної патології, різних гепатобіліарних і дерматологічних захворювань.

 

Діагностика цукрового діабету на Філатова

 

Характерні клінічні ознаки відразу вказують на ЦД. Підвищений цукор в крові підтверджується виміром рівня глюкози. Аналіз на цукор здають після 8-10 годинного голодування – глікемія натщесерце, або через 2 години після прийому концентрованого розчину глюкози – глюкозотолерантний тест. Також проводиться додаткове тестування, ендокринолог призначає аналізи на діабет для підтвердження захворювання та можливості призначення лікування. Досліджується глікозильований гемоглобін, проводиться оцінка інсулінорезистентності!

 

Передбачаючи цукровий діабет, спочатку людина намагається пережити його розвиток на ногах, ігноруючи симптоми. Нерідко ознаки ЦД не ідентифікуються пацієнтом, який не цікавився захворюванням, і мало що знає про його перебіг та ускладнення. Це дещо посилює наслідки!

 

Коли симптоми стають більш вираженими, і пацієнт здає кров на цукор, значення можуть бути такими – цукор у крові 6 ммоль/л, що означає переддіабет, і більше, коли цукор у крові 8 ммоль/л. Результати тестів на ЦД читає лікар, який призначає лікування, а також рекомендує додаткове обстеження, особливо за наявності супутніх захворювань. Після підтвердження хвороби частина людей також ігнорує призначення. Відомі випадки, коли пацієнти намагаються знизити цукор у крові продуктами самостійно, у чому, на їхню думку, обов'язково допоможе знайдена на форумі або в журналі дієта при діабеті з ожирінням або дієтичне харчування стіл №9. Можливо... але чи варто ризикувати?

 

Лікування цукрового діабету в Кривому Розі

 

Лікування діабету – це контроль над гіперглікемією, який досягається прийомом інсуліну та/або цукрознижувальних лікарських препаратів. Обов'язковою частиною лікування ЦД є зміна раціону харчування – дієта при цукровому діабеті, наприклад, той самий стіл №9, регулярні фізичні навантаження та прогулянки, нормальний режим сну та відпочинку, перманентний моніторинг рівня глюкози у плазмі крові.

 

Абсолютно всі пацієнти з цукровим діабетом повинні дотримуватися дієти з низьким вмістом жирів і холестерину, помірною кількістю вуглеводів, переважно з цільного зерна з високим вмістом волокон. Низьковуглеводна дієта при діабеті покращує рівень глюкози у частини пацієнтів, але безпека від тривалого її застосування все ще залишається під великим питанням. Пацієнти з ЦД 1-ого типу обов'язково проводять підрахунок вуглеводів і загальний калораж їжі для підбору відповідної дози інсуліну. З урахуванням віку і поточного стану пацієнта визначаються відповідні фізичні вправи з поступовим збільшенням навантажень!

 

Спостереження пацієнтів з діабетом

 

Досить важливу роль в лікуванні ЦД грає самоконтроль рівня глюкози з використанням крові з пальця, тест-смужок, глюкометра. Самоконтроль застосовується для корекції раціону харчування і для регулювання дозування і часу прийому призначених ендокринологом препаратів. Важливо систематично відвідувати лікаря для відстеження динаміки та отримання додаткових рекомендацій!

 

Якщо існують ризики розвитку ЦД, і це встановлено в момент відвідування лікаря, важливою є профілактика діабету. У жінок та чоловіків рекомендації практично ідентичні, і запитати їх можна у наших спеціалістів після огляду, лабораторних тестів чи комплексного обстеження організму.

 

Цукровий діабет – діагностика, лікування та профілактика у Клініці МедітонЦукровий діабет – діагностика, лікування та профілактика у Клініці МедітонЛікування цукрового діабету у Кривому Розі: консультації ендокринолога, лабораторний комплекс, додаткове обстеження для виявлення супутніх захворювань та можливих відхилень у роботі організму. Цукровий діабет 1 типу та 2 типу – коректна діагностика та експертна терапія!

 

Важлива інформація:

Лікування ожиріння в Кривому Розі

Захворювання щитовидної залози

Синдром хронічної втоми

Поділитися