Синдром хронічної втоми: діагностика та лікування в Кривому розіСиндром хронічної втоми: діагностика та лікування в Кривому розі

Синдром хронічної втоми (СХВ) – клінічний стан, який характеризується тривалим, вираженим відчуттям втоми, що ускладнює нормальне функціонування організму, без видимого прояву м'язової слабкості. Однією з основних особливостей даного синдрому є відсутність будь-яких супутніх розладів, посилаючись на які, можна було б пояснити появу втоми. Поширеність захворювання варіюється від 7 до 38 осіб на 100 тис. населення. Як показує статистика, частіше хворіють жінки. Стан дуже неприємний, і він постійно посилюється. Тому пропонуємо свою допомогу – лікування хронічної втоми в Кривому Розі, Клініка Медітон!

 

Етіологія синдрому хронічної втоми

 

До сьогоднішнього дня точна причина розвитку СХВ невідома. У певної частини людей, які висловлюють скарги з приводу хронічної втоми, простежуються деякі психологічні чинники. Однак прояви патології не підходять ні для типової депресії, ні для занепокоєння, ні для інших психічних розладів. Також небезпідставно в якості причини розглядають хронічну вірусну інфекцію, оскільки багато пацієнтів пов'язують початок розвитку СХВ зі станами, подібними грипу або мононуклеозу. Є дані про різні імунологічні відхилення в ході захворювання, які вчені пов'язують з нейроендокринними розладами.

 

Клінічна симптоматика СХВ

 

Досить часто СХВ починається різко, нагадуючи вірусне захворювання. Відзначаються скарги на відчуття розбитості і втоми, лихоманку, збільшені лімфовузли і симптоми запалення верхніх дихальних шляхів. Проте, провідним симптомом все ж є дуже виражена втома (як правило, від 2 до 6 місяців), що супроводжує всі повсякденні дії. При цьому відсутні ознаки конкретно м'язової слабкості, артриту, невропатії та органомегалії.

 

Діагностика хронічної втоми, підтвердження СХВ


• Безпричинна тривала хронічна втома, виникнення якої не пов'язане з важким фізичним напруженням, або яка не проходить після відпочинку або вкрай ускладнює професійну, освітню, соціальну або особисту діяльність.

 

Діагностика синдрому хронічної втомиДіагностика синдрому хронічної втомиНаявність як мінімум 4-х ознак з наступних, що тривали досить тривалий час:
Головні болі;
• Порушення короткострокової пам'яті (зазначає сам пацієнт), що впливає на будь-який вид діяльності;
• Значні труднощі в концентрації уваги;
• Неексудативный фарингіт;
• Помірна лихоманка;
• Збільшення лімфатичних вузлів;
• Ні з чим не пов'язаний м'язовий біль;
• Сон, після якого немає почуття відновлення сил;
• Часто спостерігається відчуття ще більшої стомлюваності через деякий час після незначного фізичного навантаження!

 

Лікування хронічної втоми в Кривому Розі

 

При підозрі на синдром хронічної втоми, подальший діагностичний процес спрямований на виключення розладів, що піддаються лікуванню, включає проведення клінічного аналізу крові, вимір електролітів, ШОЕ, визначення рівня тиреотропного гормону, обстеження на виявлення антинуклеарних антитіл, ревматоїдних факторів, інших вірусних антитіл. Характерні ознаки депресії або наявність сильного занепокоєння, що переходить в панічну атаку, виключає діагноз СХВ.

 

Якщо не вдається встановити точну причину захворювання або пов'язати його з будь-яким патогенним фактором, терапія повинна бути симптоматичною і нести загальнотонізуючий і загальнозміцнюючий характер. Відразу варто розвіяти один поширений міф про користь відпочинку. Виявляється, що тривалий відпочинок може навпаки погіршити поточний фізичний стан і посилити прогресування захворювання. Вся справа в тому, що багато хто розглядає відпочинок не як період для відновлення сил і працездатності, а тільки як стан, коли немає емоційного і фізичного напруження. При синдромі хронічної втоми особливо важливе значення має формування оптимального режиму праці та відпочинку разом з повною структурованою програмою фізичного відновлення. Для деяких пацієнтів може бути ефективна кваліфікована психологічна допомога. З лікарських засобів, як правило, наші фахівці призначають неседативні антидепресанти, імуномодулятори, дієтичні добавки і вітаміни!

 

Крім того, необхідно пам'ятати, що синдром хронічної втоми дуже рідко проходить самостійно, і з плином часу стан здоров'я тільки погіршується. Імовірність повного одужання і повернення до нормального способу життя значно підвищується при мультифункціональному підході до даної проблеми, повному взаєморозумінні і довірі між лікарем і пацієнтом!

 

Як вилікувати синдром хронічної втомиЯк вилікувати синдром хронічної втомиЛікування хронічної втоми, Кривий Ріг, Клініка Медітон на Філатова. Комплексне обстеження, виявлення причин стану, рекомендації лікарів, програми відновлення організму для підвищення активності!

 

Додаткова інформація:

Оніміння кінцівок: причини та діагностика

Запаморочення: діагностика та лікування

Як позбутися безсоння

Поділитися