Що являє собою проблема ожиріння?


Вирішуємо проблеми ожиріння, лікування в Кривому РозіВирішуємо проблеми ожиріння, лікування в Кривому Розі

Ожиріння – це виражений надлишок жиру в організмі, за рахунок якого спостерігається значне збільшення маси тіла. На сьогоднішній день, в більшості розвинених країн світу показник захворюваності серед населення коливається в межах від 25 до 32%. Щорічно понад 300 тис. передчасних смертельних випадків пов'язано з ожирінням і його ускладненнями!

 

Причини ожиріння

 

Головною причиною ожиріння по праву вважається хронічне переїдання в поєднанні з неадекватним фізичним навантаженням при генетичній схильності. Проте, генетичні, метаболічні та інші детермінуючі фактори, як правило, відіграють незначну роль.

 

Можна сміливо заявити, що основною причиною надмірної ваги є енергетичний дисбаланс, коли загальна калорійність уживаних продуктів перевищує енергетичні потреби людського організму!

 

Щільно пов'язане ожиріння та ендокринні захворювання. Патологічне збільшення ваги можливо при нестачі тестостерону у чоловіків, ожиріння у жінок – при нестачі естрогенів. Вплив на вагу мають цукровий діабет, гіпотиреоз. Можлива генетична схильність. Серед причин зайвої ваги прийом гормонів, що провокують збої вуглеводного та ліпідного обміну, а також захворювання на ЦНС!

 

Діагностика ожиріння

 

Визначення ступеня ожиріння не складає особливих труднощів. Досить дізнатися індекс маси тіла (ІМТ)= Вага (кг)/зріст (м2). У нормі ІМТ становить 18,5-25 кг/м2.
• 25-30 – надлишкова маса тіла;
• 30-35 – ожиріння 1-го ступеня;
• 35-40 – ожиріння 2-го ступеня;
• 40 – ожиріння 3-го ступеня!

 

Куди складніше справи йдуть з діагностикою всіляких ускладнень ожиріння і супутніх захворювань. Оскільки, як показує практика, призначення дієти і адекватного фізичного навантаження в більшості випадків недостатньо, щоб позбутися ожиріння і його наслідків. Але про це трохи пізніше.

 

Захворювання, пов'язані з ожирінням

 

З'являється нечутливість до інсуліну, порушується баланс ліпідів в крові, відзначається підвищення артеріального тиску, що, в кінцевому підсумку, веде до розвитку цукрового діабету і важких хвороб серця. При досить тривалій і вираженій формі ожиріння характерно жирове переродження печінки (або жирова дистрофія), яке без належного лікування, зазвичай закінчуються цирозом печінки. Через велику масу тіла збільшується навантаження на суглоби, в яких з часом спостерігаються дегенеративні і запальні процеси. Надмірна вага призводить до холелітіазу, подагри, тромбозу глибоких вен кінцівок, легеневої емболії і ракових захворювань. Неможливість швидко скинути зайву вагу часто сприяє розвитку депресій і неврозів.

 

Як схуднути? Відразу варто відзначити, що як би вас не запевняли – не сподівайтеся на блискавичний результат. Шлях позбавлення від надмірної ваги довгий і тернистий, але цілком долаємий, якщо на цьому шляху вас буде супроводжувати досвідчений фахівець.

 

Лікування ожиріння в Кривому Розі


Лікуємо ожиріння дієтою і спортомЛікуємо ожиріння дієтою і спортом

Схема лікування ожиріння зводиться до наступного:
• Змінити раціон харчування;
• Збільшити фізичну активність;
• Включити поведінкову терапію;
• Іноді необхідний прийом лікарських препаратів, в особливих випадках вдаються до хірургічного втручання!

 

Дієта при ожирінні: консультація фахівця

 

Переходимо на екологічно чисті продукти харчування без ГМО, консервантів, барвників та іншої хімії. Істотно знижуємо загальний калораж їжі – 1,000-1,400 ккал/добу.

 

Зменшуємо споживання жирів і вуглеводів. Свіжі овочі, фрукти, харчові волокна повинні замінити легкозасвоювані вуглеводи і консервовані продукти. Замість безалкогольних напоїв і соків, п'ємо більше звичайної негазованої води. Для профілактики серцево-судинних захворювань і цукрового діабету підходять продукти харчування з низьким глікемічним індексом, морепродукти або ненасичені жирні кислоти рослинного походження (оливкова олія).

 

Перш ніж перейти на якусь дієту або кардинально змінити свій раціон харчування, проконсультуйтеся з лікарем-ендокринологом або дієтологом. Крім того, настійно рекомендується уникати дієт, що вимагають нетипових гастрономічних переваг в їжі, оскільки при відновленні звичайного раціону вага неминуче буде рости.

 

Не варто також виснажувати себе так званими "новомодними голодуваннями", коли кількість споживаних калорій знижено до супер мінімумів. Очікуваний ефект може не тільки розчарувати, але й завдати ще більшої шкоди вашому здоров'ю.

 

Фізичні навантаження при ожирінні

 

Ще один обов'язковий компонент лікування ожиріння. Без повноцінної адекватної фізичної активності вам не вдасться позбутися надмірної ваги. В першу чергу, за рахунок збільшення витрати енергії, відбувається спалювання зайвих жирів в організмі. Кращий ефект спостерігається, якщо фізичні вправи виконуються із задоволенням. Тому по можливості фітнес-тренери і фахівці з реабілітації намагаються скласти індивідуальний курс, виходячи з уподобань пацієнта!

 

Хірургічні методи лікування ожиріння

 

Дані методи лікування показані при неефективності фізичних вправ, дієти і поведінкової терапії, а також хворим з ожирінням 3-го ступеня або при наявності серйозних ускладнень.

 

Робота з психологом або поведінкова терапія

 

Останнім часом в медицині успішно застосовуються нові психологічні методики, спрямовані на формування правильних установок, що підвищують ефективність лікування, але вони досить тривалі, адже неможливо прищепити здоровий спосіб життя однією лекцією або книгою за один день!

 

Лікування ожиріння, боротьба із надлишковою вагоюЛікування ожиріння, боротьба із надлишковою вагоюЛікування ожиріння у Кривому Розі: прийом ендокринолога! Встановлення причин набору зайвої ваги, корекція харчування, лікування супутніх захворювань, додаткові рекомендації лікарів медичного центру Клініка Медітон!

 

Додаткові посилання:

Чому болить живіт: причини

Харчове отруєння: симптоми та причини

Як посилити імунітет

Поділитися