Захворювання, що передаються статевим шляхомЗахворювання, що передаються статевим шляхомЯк відомо, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) вважаються найбільш поширеними серед всієї інфекційної патології. Незважаючи на суттєві досягнення в діагностиці та лікуванні ЗПСШ, захворюваність, тим не менш, продовжує стрімко зростати. Важливу роль в цьому відіграє той факт, що венеричні хвороби були, є і залишаються досить делікатною темою для більшості людей.


Гонорея


Гонорея – інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом, збудником якого є аеробна грамнегативна бактерія Neisseria gonorrhoeae. Уражається слизова оболонка сечівника, піхви, прямої кишки, ротової порожнини, глотки, кон'юнктиви. Згідно з останніми даними, щороку у близько 60 млн. чоловік діагностується гонорея.


Клінічна картина при гонореї


Приблизно для 10-20% хворих гонореєю жінок і відносно невеликої кількості чоловіків характерно безсимптомний перебіг захворювання. Інкубаційний період триває 2-14 днів. При локалізованій формі пацієнти обох статей висловлюють скарги на виділення жовтувато-зеленого кольору з уретри, свербіж, печіння, відчуття болючості при сечовипусканні. При аноректальній гонореї спостерігаються болі при актах дефекації, гнійні виділення з домішками крові, запори. Фарингіт, викликаний гонококовою інфекцією, частіше протікає без будь-яких симптоматичних проявів, але іноді виникає сухість в горлі і хворобливість при ковтанні. До найбільш поширених ускладнень відноситься епідидиміт і ендометрит.


Діагностика гонореї в Кривому Розі


Діагностика грунтується на анамнезі, скаргах, оцінці клінічних ознак і виявленні внутрішньоклітинних диплококків при мікроскопічному дослідженні і виділенні чистої культури N. Gonorrhoeae в посівах на живильному середовищі.


Лікування гонореї


Лікування гонореї (локалізованої форми) зводиться до прийому антибіотиків, таких як цефтриаксон, ципрофлоксацин, офлоксацин, спектиноміцин.


Хламідіоз


Хламідіоз (урогенітальна хламідійна інфекція) – інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом і викликається облігатним внутрішньоклітинним паразитом Chlamydia trachomatis. Щорічно хламідіоз реєструють у 2 млн. чоловік. Найчастіше хворіють молоді хлопці і дівчата до 25 років.


Симптоми хламідіозу


Специфічних ознак, що відрізняють хламідійну інфекцію від ЗПСШ іншої етіології, немає. Клінічна картина аналогічна, як і при гонореї або трихомоніазі. Ускладнений перебіг хламідіозу порушує репродуктивну функцію у чоловіків і жінок.


Діагностика хламідіозу


Для підтвердження діагнозу застосовують такі лабораторні дослідження: виявлення антигену (збудника інфекції) методом ПЛР або за допомогою прямої або непрямої імунофлюоресценції (ПІФ, РНІФ), виявлення антитіл (IgA, IgG) в сироватці крові методом ІФА.


Лікування хламідіозу в Кривому Розі


Препаратами вибору вважаються азитроміцин, доксициклін, джозаміцин. В якості альтернативних препаратів лікування хламідій можуть виступати офлоксацин, левофлоксацин, рокситроміцин, еритроміцин.


Урогенітальний мікоплазмоз


Лікування хламідіозу, гонореї, герпесу і трихомонади в Кривому РозіЛікування хламідіозу, гонореї, герпесу і трихомонади в Кривому РозіЦе інфекційне захворювання сечостатевої системи, яке викликається прокаріотами мікоплазмами Mycoplasma genitalium і Ureaplasma urealyticum.


Клінічна симптоматика


Мікоплазменна інфекція проявляється уретритом, вагінітом, цервіцитом. Досить часто мікоплазми присутні у пацієнтів з іншими урогенітальними інфекціями (хламідіоз, гонорея, трихомоніаз).


Діагностика захворювання в Клініці Медітон


Діагностика грунтується на результатах ПЛР. При позитивній ПЛР проводять ПЛР в реальному часі, завдяки якій можна визначити концентрацію мікоплазм. Також використовують мікробіологічний (культуральний) метод, що дозволяє визначити чутливість мікоплазм до антибактеріальних препаратів.


Лікування мікоплазмозу


Лікування полягає в прийомі антибіотиків групи макролідів: доксициклін, джозаміцин, азитроміцин.


Трихомоніаз


Трихомоніаз (урогенітальна трихомонадна інфекція) – інфекційне захворювання, що відноситься до групи ЗПСШ. Збудник – одноклітинне джгутикове найпростіше Trichomonas vaginalis. На частку трихомоніазу припадає 40,1% всіх венеричних захворювань.


Симптоми трихомоніазу


В середньому інкубаційний період триває 7-10 днів. Захворювання може розвиватися гостро, підгостро і торпідно. Якщо інфекційний процес затягується на більш ніж 2 місяці, це буде вже хронічний перебіг. Клінічна картина як ускладненої, так і неускладненої форми трихомоніазу у чоловіків і жінок має всі ознаки подібності з такою при гонококовій інфекції. Проте, вагінальні виділення у жінок, як правило, сірувато-жовтого кольору з неприємним запахом. У чоловіків спостерігаються мізерні виділення з уретри слизового або слизисто-гнійного характеру.


Діагностика трихомонади


Діагностика базується на виявлення трихомонади при мікроскопічному дослідженні і виділенні чистої культури Trichomonas vaginalis в живильному середовищі (мікробіологічний метод).


Лікування трихомоніазу у чоловіків та жінок в Кривому Розі


При неускладненій формі призначають один з наступних препаратів: метронідазол, тинідазол, орнідазол. При ускладненому варіанті застосовують ті ж препарати, але за іншою схемою.


Кандидозний вагініт


Кандидозний вагініт – інфекційне захворювання грибкової природи, що вражає слизову оболонку піхви. Причина захворювання – дріжджоподібний грибок Candida albicans. Діабет, антибіотикотерапія, вагітність, внутрішньоматкова контрацепція і носіння обтягуючого білизни вважаються сприятливими факторами для розвитку кандидозного вагініту.


Клінічна картина


Типові симптоми – свербіж, печіння, подразнення в області піхви або вульви, значно посилюються після статевого акту; характерні рясні виділення сирнистого характеру, щільно обволікаючі стінки піхви. Загальні симптоми – гіперемія, набряк слизової піхви і вульви.


Діагностика кандидозного вагініту


Діагностичні критерії: рН виділень з піхви – менше 4,5; виявлення дріжджоподібних грибків, псевдоміцелию або міцелію під час проведення тесту з гідроксидом калію.


Лікування вагініту


Препарати для місцевого застосування: бутоконазол, клотримазол, міконазол, ністатин, терконазол, тіоконазол. Для внутрішнього застосування можна зупинитися на флуконазолі. Крім того, необхідно попередити пацієнтів, що вагінальні креми і мазі на основі мінеральних і рослинних масел, порушують цілісність презервативів з латексу.


Бактеріальний вагіноз або гарднерельоз


Консультація венеролога, Кривий РігКонсультація венеролога, Кривий РігЦе не запальне інфекційне захворювання, що виникає внаслідок дисбалансу нормальної мікрофлори піхви, коли різко знижується кількість лактобактерій, і спостерігається переважання анаеробів та гарднерел.


Симптоми гарднерельозу, бактеріального вагініту


Піхвові виділення – сірі, рідкі, рясні, з вельми неприємним рибним запахом. Після статевого акту виділення нерідко стають ще більш рясними. Найчастіше характерні свербіж і роздратування в області піхви, рідше – гіперемія і набряк.


Діагностика захворювання


Щоб поставити діагноз гарднерельоз, слід виявити як мінімум три з 4-х критеріїв: характерні виділення, рН секрету з піхви більше 4,5, різкий неприємний рибний запах, виявлення ключових клітин при мікроскопії.


Лікування гарднерельозу


В якості антимікробного засобу застосовують метронідазол, для нормалізації мікрофлори – вагінальні пробіотики.


Генітальний герпес


Генітальний герпес – інфекційне захворювання, яке зараховано до групи ІПСШ і характеризується виразковим ураженням шкіри, слизових оболонок сечостатевих органів і аноректальної області. Частіше викликається вірусом простого герпесу другого типу (ВПГ -2), але в 10-30% випадків все ж виявляється ВПГ -1.


Клінічна картина по генітальному герпесу


Зазвичай, інкубаційний період не перевищує 5-7 днів. Як правило, первинний генітальний герпес протікає більш важко, болісно і тривало, в порівнянні з рецидивом. У чоловіків висип у вигляді бульбашок, які, розкриваючись, утворюють виразки, з'являється на голівці і тілі статевого члена, у жінок уражаються статеві губи, клітор, піхва, шийка матки. Також пацієнти можуть висловлювати скарги на розлади сечовипускання, що проявляються дизурією, затримкою сечі. Іноді розвивається крижова невралгія. Рецидив можливий в 80% випадків при ВПГ-1 і в 50% – при ВПГ-2.


Діагностика генітального герпесу


Для постановки діагнозу більш ніж достатньо анамнезу, скарг і клінічної симптоматики. Лабораторні дослідження (ІФА, РСК, ПЛР) необхідно проводити при важких випадках.


Лікування генітального герпесу


Лікування грунтується на вираженості клінічних ознак, характері і тяжкості перебігу генітального герпесу. Препаратом вибору вважається ацикловір (зовіракс). Також використовують валацикловір або фамцикловір.


Генітальний папіломатоз


Швидке і якісне лікування ІПСШШвидке і якісне лікування ІПСШГенітальний папіломатоз (загострені кондиломи) – інфекційне захворювання, визначаючим симптомом якого є утворення одиночних або множинних доброякісних сосочкообразних розростань на шкірі і слизових оболонок сечостатевих органів. У 90% випадків захворювання викликає ВПЛ (вірус папіломи людини) 6-ого і 11-ого типів. У здорових людей загострені кондиломи можуть дозволятися без лікування. При цьому для ВІЛ-інфікованих характерним є тривалий перебіг.


Клінічна картина і симптоми


У чоловіків генітальні кондиломи локалізуються на крайньої плоті, стовбурі статевого члена, в області зовнішнього отвору сечівника і періанальної зони; у жінок – на великих і малих статевих губах, стінці піхви, шийці матки і в області промежини.


Діагностика генітального папіломатозу у Кривому Розі


Зовнішній вид і локалізація кондилом дозволяє поставити точний діагноз. При малосимптомних або безсимптомних формах вдаються до таких лабораторних методів, як ПЛР, ДНК-гібридизація і ДОТ-гібридизація.


Лікування генітального папіломатозу


Видаляють загострені кондиломи, використовуючи електрокаустику, лазерну терапію, кріотерапію або радіохірургічне висічення.

 

Фахівці Клініки Медітон рекомендують приділити більше уваги своєму здоров'ю, а також обов'язково ознайомитися з матеріалами на сайті, які в подробицях розповідають про наслідки безладних статевих зв'язків, різні урологічні захворювання, а також методи їх лікування.

 

Лікування ЗППП в Кривому РозіЛікування ЗППП в Кривому РозіЛікування гонореї, трихомоніазу та інших ЗПСШ у Кривому Розі, на базі медичного центру Клініка Медітон. Запис по телефону (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Прийом уролога

Прийом гінеколога

Діагностика ІПСШ

Поділитися