Лікування акне у Кривому Розі, видалення вугрівЛікування акне у Кривому Розі, видалення вугрівВугрова хвороба, акне, вугрі – хронічне запальне захворювання сально-волосяного фолікула. Це найбільш поширене захворювання шкіри, що зустрічається у підлітків, але іноді спостерігається і у дорослих, з частотою 5% у жінок і 1% чоловіків у віці 40 років. Розвивається акне в період статевого дозрівання практично у 90% молодих людей, які не досягли 20-річного віку, і часто вирішується після завершення пубертатного періоду. Захворювання шкіри складне, помітне та болісне. Важливою є рання діагностика висипу вугрів і початок терапії акне. Лікування вугрової хвороби у Кривому Розі на Філатова: консультація дерматолога, діагностика шкіри, аналізи, процедури – коагуляція вугрів, чистка шкіри, плазмоліфтинг постакне!

 

У патогенезі акне важливу роль відіграють чотири основних механізми:
1. Гіперпродукція шкірного сала, обумовлена дією андрогенів та генетичними факторами;
2. Посилене зроговіння вивідної протоки сально-волосяного фолікула (рогові пробки);
3. Розмноження в фолікулі анаеробних бактерій (Propionibacterium acnes);
4. Закупорка фолікулів, яка може привести до запалення і розриву фолікулів.

 

У разі виявлення вугрів та комендонів на обличчі, якщо спостерігаєте запалення шкіри, помітили вугри на голові та спині, шиї та інших ділянках тіла, терміново зверніться за допомогою. Лікування акне та постакне – завдання для фахівців, і сьогодні ми можемо впоратися з проблемою через освоєння сучасних технологій лікування дерматологічних захворювань та досвід лікування вугрової хвороби. У відділенні дерматології Клініки Медітон на Поштовому та Філатова ви отримаєте професійні консультації, зможете пройти обстеження – апаратне дослідження шкіри та лабораторні аналізи, підтвердити діагноз та отримати призначення. Лікування акне у Кривому Розі, вугрової хвороби, підшкірних прищів, комедонів та білих вугрів!

 

Клінічна картина вугрової хвороби

 

Елементи висипу при акне представлені комедонами, папулами, пустулами, вузлами і кістами. Типове розташування: акне на обличчі та шиї, вугрі на спині та грудях.

 

Клінічні варіанти акне:
• Комедонове акне. Поява чорних і білих точок у центрі обличчя;
• Папуло-пустульозне акне. Запалення комедонів з подальшою трансформацією в папули і пустули;
• Конглобатне акне. Багаторазові розриви комедонів призводять до утворення болючих, абсцедуючі вузлів, кіст і рубців;
• Акне новонароджених. Пов'язано з материнськими статевими гормонами. Поява носить тимчасовий характер;
• Інверсне акне. Розвивається в паховій і пахвовій областях, протікає хронічно з утворенням фурункулоїдних вузлів;
• Фульмінантне акне. Інтенсивне конглобатне акне з гострим початком, нагноєнням, болями в суглобах і розвитком лихоманки;
• Екскоріірованне акне. Іноді є причиною механічних маніпуляцій з папулами акне в процесі мимовільної невротичної поведінки;
• Контактне (косметичне ) акне. Поява комедонового акне під дією комедоногенного продукту по догляду за шкірою;
• Акне внаслідок тиску і акне на рубцях. Комедони, що виникли в рубцях або спровоковані механічним тиском, наприклад, ремінцем шолома;
• Лікарський акне. Раптова, без комедонів, поява мономорфних фолікулярних папул і пустул на верхній частині тулуба обумовлена прийомом глюкокортикостероїдів, оральних контрацептивів з прогестинами 2-го покоління, анаболічних стероїдів, вітамінів, тетрациклінів, літію та препаратів йоду.

 

Лабораторні дослідження при вугровій хворобі

 

Лікування вугрової хвороби: поради лікарівЛікування вугрової хвороби: поради лікарівЛабораторні дослідження при акне не проводяться до тих пір, поки не підозрюється підвищення рівня андрогенів або синдром полікістозних яєчників. В цьому випадку необхідно досліджувати рівень тестостерону і ДГЕА (дегідроепіандростерону). При підозрі на синдром полікістозних яєчників визначається рівень ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) і ЛГ (лютеотропного гормону). Більш докладно дадуть відповіді на запитання наші фахівці, які призначать необхідні аналізи при акне, проведуть огляд та диференціальну діагностику для точного визначення вугрової хвороби, що сприятиме ефективності лікування вугрів, подальшим профілактичним заходам!

 

Вугрова хвороба, лікування акне в Кривому Розі

 

Терапія акне залежить від форми і тяжкості захворювання. Засоби включають місцеві ретиноїди, місцеві та системні протимікробні препарати, гормональну терапію, ізотретіонін перорально та ін'єкційну терапію. Косметику, особливо маскуючу, застосовувати не дозволяється, як і намагатися видавлювати вугрі та підшкірні прищі на обличчі, в домашніх умовах проводити чистку спини та шиї, застосовувати препарати, навіть які показали хороший результат стосовно лікування акне у інших людей. Терапія індивідуальна і призначення необхідно отримувати від лікаря!

 

• Комедонове акне. Застосовують ретиноїди місцево, в якості монотерапії або в комбінації з бензоїлу пероксидом (БПО);
• Папуло-пустульозне акне. Місцево ретиноїди у комбінації з БПО або системним застосуванням доксицикліну. Місцеві антибіотики тільки в комбінації з БПО;
• Конглобатне/Фульмінантне акне. Системно ізотретіноїн, обов'язково в комбінації з глюкокортикостероїдами, протягом декількох місяців. У жінок дітородного віку ізотретіноїн застосовується системно тільки у виняткових випадках і за умови надійної гормональної контрацепції;
• Інверсне акне. Рання хірургічна санація, іноді в комбінації з ізотретіноїном і дапсоном;
• Екскоріірованне акне. Роз'яснювальна бесіда і при необхідності направлення до психотерапевта;
• Контактне акне/Лікарське акне. Необхідно виключити застосування провокуючих захворювання речовин. За показаннями – системне застосування ретиноїдів.

 

Лікування вугрів та акне: відео Клініки Медітон

 

 

Під час лікування вугрів пацієнт не повинен приймати препарати, що сприяють розвитку акне (вітаміни групи В, андрогени). У разі вираженого акне допомагає проведення процедури "чистки" обличчя, тобто професійного розтину пустул і видалення комедонів, видалення пілшкірних прищів, обов'язково фахівцем-косметологом. У продуктах харчування також можуть міститися стимулятори функції сальних залоз. Це стосується молочних продуктів і особливо продуктів з високим глікемічним індексом або високим вмістом насичених жирів, тобто, типових компонентів неправильного стилю харчування, схильності до ожиріння.

 

Сучасні методи лікування вугрової хвороби

 

Для лікування акне використовуються методи фотодинамічної терапії, лазери, спеціальні форми світлового випромінювання і місцеві хімічні препарати. Пацієнтам, яким не допомогли стандартні методи лікування та протипоказане застосування системного ізотретіноїну, лікар може запропонувати скористатися зазначеними методами. Додатково рекомендується плазмоліфтинг, карбоксітерапія, кріомасаж, PRP-терапія для лікування постакне.

 

Нагадуємо, що самостійно видаляти прищі акне на обличчі та голові, грудях та спині, як і на інших ділянках тіла, заборонено. Усі рекомендації пацієнт отримує від лікаря, який, вивчаючи результати діагностики, розробляє індивідуальну схему лікування, а після повторних оглядів може коригувати курс терапії та процедур. Полісорб від вугрів, ентеросгель від прищів, інші препарати, мазі, креми та засоби зовнішнього або внутрішнього застосування протипоказані за відсутності відповідних призначень для лікування висипу вугрів. Будь-яке непрофесійне втручання, як і видавлювання вугрів на губах і щоках, може призвести до додаткового інфікування, запального процесу та нагноєння.


Лікування акне на Філатова та Поштовому, Клініка МедітонЛікування акне на Філатова та Поштовому, Клініка МедітонЛікування вугрової хвороби у Кривому Розі, лікування акне та постакне, підшкірних прищів на спині та шиї, комедонів біля волосистої частини голови. Цифрове дослідження шкіри, аналізи, видалення новоутворень, чистка обличчя та коагуляція вугрів, лікування запалення шкіри та інфекційних процесів. Дерматолог на Поштовому та Філатова, телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Прийом дерматолога у Кривому Розі

Рання діагностика родимок

Плазмоліфтинг, омолодження шкіри

Поділитися