Лікування акне у Кривому РозіЛікування акне у Кривому РозіВугрова хвороба (акне) – хронічне запальне захворювання сально-волосяного фолікула. Це найбільш поширене захворювання шкіри, що зустрічається у підлітків, але іноді спостерігається і у дорослих, з частотою 5% у жінок і 1% чоловіків у віці 40 років. Проблема розвивається в період статевого дозрівання практично у 90% молодих людей, які не досягли 20-річного віку, і часто вирішується після завершення пубертатного періоду.

 

У патогенезі акне важливу роль відіграють чотири основних механізми:
1. Гіперпродукція шкірного сала, обумовлена дією андрогенів та генетичними факторами.
2. Посилене зроговіння вивідної протоки сально-волосяного фолікула (рогові пробки).
3. Розмноження в фолікулі анаеробних бактерій (Propionibacterium acnes).
4. Закупорка фолікулів, яка може привести до запалення і розриву фолікулів.

 

Клінічна картина вугрової хвороби

 

Елементи висипу при акне представлені комедонами, папулами, пустулами, вузлами і кістами. Типове розташування: акне на обличчі, спині, грудях та шиї.

 

Клінічні варіанти акне:
• Комедонове акне. Поява чорних і білих точок у центрі обличчя.
• Папуло-пустульозне акне. Запалення комедонів з подальшою трансформацією в папули і пустули.
• Конглобатне акне. Багаторазові розриви комедонів призводять до утворення болючих, абсцедуючі вузлів, кіст і рубців.
• Акне новонароджених. Пов'язано з материнськими статевими гормонами. Поява носить тимчасовий характер
• Інверсне акне. Розвивається в паховій і пахвовій областях, протікає хронічно з утворенням фурункулоїдних вузлів.
• Фульмінантне акне. Інтенсивне конглобатне акне з гострим початком, нагноєнням, болями в суглобах і розвитком лихоманки.
• Екскоріірованне акне. Іноді є причиною механічних маніпуляцій з папулами акне в процесі мимовільної невротичної поведінки.
• Контактне (косметичне ) акне. Поява комедонового акне під дією комедоногенного продукту по догляду за шкірою.
• Акне внаслідок тиску і акне на рубцях. Комедони, що виникли в рубцях або спровоковані механічним тиском, наприклад, ремінцем шолома.
• Лікарський акне. Раптова, без комедонів, поява мономорфних фолікулярних папул і пустул на верхній частині тулуба обумовлена прийомом глюкокортикостероїдів, оральних контрацептивів з прогестинами 2-го покоління, анаболічних стероїдів, вітамінів, тетрациклінів, літію та препаратів йоду.

 

Лабораторні дослідження при вугровій хворобі

 

Лікування вугрової хвороби: поради лікарівЛікування вугрової хвороби: поради лікарівЛабораторні дослідження при акне не проводяться до тих пір, поки не підозрюється підвищення рівня андрогенів або синдром полікістозних яєчників. В цьому випадку необхідно досліджувати рівень тестостерону і ДГЕА (дегідроепіандростерону). При підозрі на синдром полікістозних яєчників визначається рівень ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) і ЛГ (лютеотропного гормону).

 

Акне: лікування вугрової хвороби в Кривому Розі

 

Терапія акне залежить від форми і тяжкості захворювання. Засоби включають місцеві ретиноїди, місцеві та системні протимікробні препарати, гормональну терапію, ізотретіонін перорально та ін'єкційну терапію. Косметику, особливо маскуючу, застосовувати не дозволяється.

 

• Комедонове акне. Застосовують ретиноїди місцево, в якості монотерапії або в комбінації з бензоїлу пероксидом (БПО).
• Папуло-пустульозне акне. Місцево ретиноїди у комбінації з БПО або системним застосуванням доксицикліну. Місцеві антибіотики тільки в комбінації з БПО.
• Конглобатне/Фульмінантне акне. Системно ізотретіноїн, обов'язково в комбінації з глюкокортикостероїдами, протягом декількох місяців. У жінок дітородного віку ізотретіноїн застосовується системно тільки у виняткових випадках і за умови надійної гормональної контрацепції.
• Інверсне акне. Рання хірургічна санація, іноді в комбінації з ізотретіноїном і дапсоном.
• Екскоріірованне акне. Роз'яснювальна бесіда і при необхідності направлення до психотерапевта.
• Контактне акне/Лікарське акне. Необхідно виключити застосування провокуючих захворювання речовин. За показаннями – системне застосування ретиноїдів.

 

Лікування вугрів та акне: відео Клініки Медітон

 

 

Під час лікування вугрів пацієнт не повинен приймати препарати, що сприяють розвитку акне (вітаміни групи В, андрогени). У разі вираженого акне допомагає проведення процедури "чистки" обличчя, тобто професійного розтину пустул і видалення комедонів, обов'язково фахівцем-косметологом. У продуктах харчування також можуть міститися стимулятори функції сальних залоз. Це стосується молочних продуктів і особливо продуктів з високим глікемічним індексом або високим вмістом насичених жирів, тобто, типових компонентів неправильного стилю харчування, схильності до ожиріння.

 

Новітні методи лікування вугрової хвороби у Кривому Розі

 

Лікування акне: новітні методикиЛікування акне: новітні методикиДля лікування акне використовуються методи фотодинамічної терапії, лазери, спеціальні форми світлового випромінювання і місцеві хімічні препарати. Пацієнтам, яким не допомогли стандартні методи лікування та протипоказане застосування системного ізотретіноїну, лікар може запропонувати скористатися зазначеними методами!


Для швидкого та ефективного лікування акне у Кривому Розі звертайтеся до лікарів Клініки Медітон на Філатова. Записатися на прийом можна вже зараз!

 

Важливо знати:

Прийом дерматолога у Кривому Розі

Рання діагностика родимок

Плазмоліфтинг, омолодження шкіри

Поділитися