Укус кліща – лікування у Кривому Розі, інфекційне відділення на ФілатоваУкус кліща – лікування у Кривому Розі, інфекційне відділення на ФілатоваНебезпеку кровососних комах не варто недооцінювати, і сьогодні, з активацією їх життєдіяльності і почастішанням нападів на людину, слід приділити максимум часу вивченню рекомендацій лікарів. Вони розкажуть, що таке профілактика укусу кліща, як убезпечити себе та рідних, і що робити, якщо вкусив кліщ – перша допомога у Кривому Розі, обробка ран та лабораторні дослідження в інфекційному відділенні Клініки Медітон!

 

З настанням теплої пори року, ми все частіше виходимо на пікніки і прогулянку в парк, виїжджаємо на природу, де відпочиваємо біля річки, або відвідуємо дачні ділянки для догляду за культурними рослинами в саду і на городі. У зв'язку з цим, небезпека укусу кліща значно зростає, адже дана кровоссальна комаха, яка є переносником численних інфекційних захворювань, мешкає саме в густій зеленій рослинності. Кліщі, які можуть заразити людину бореліозом, енцифалітом і геморагічною лихоманкою, живуть в лісах і на луках, на добре прогрітих трав'яних схилах, на території з підвищеною вологістю, в траві і кущах, поруч із завалами хмизу і купами сміття. Можуть бути присутніми не тільки в заміській лісистій місцевості, а й на дачі, в приватному дворі у селі. Нерідко, личинки кліщів харчуються і розвиваються на гризунах, які переносять їх на будь-які відстані прилеглої території. Тому переживати варто навіть в тому випадку, якщо у вас доглянута і чиста ділянка... кліщ може з'явитися там в будь-який час!

 

Варто пам'ятати, що думка про проживання кліщів тільки на деревах не є вірною. Так, комаха може впасти на людину з берези або черешні, але в переважній кількості випадків атака відбувається саме знизу вгору, коли кліщ потрапляє на людину з трави. За допомогою присосок і кігтиків, комаха долає відстань до 10-12 см в хвилину, пересуваєтеся по взуттю людини, його шкарпетках і штанах вгору, в пошуках ділянки шкіри, де можна зробити укус для подальшого харчування.

 

Час активності кліщів – з середини весни і до середини-кінця літа, коли на вулиці тепло, від 5-7°С, і рівень вологості зберігається вище 75-80%. У спеку подібний мікроклімат присутній ближче до землі, в густій траві і на території поливних грядок. Це може бути газон із зеленою травою, а також лугова рослинність біля річки, де ви вирішили відпочити на вихідних. Тому в даний період, навесні і влітку, потрібно піклуватися не тільки про власний комфорт, але також захист від кліщів. Ретельно продумуйте варіанти одягу перед виходом на природу!

 

Як запобігти укусу кліща

 

Немає гарантії в 100%, що дотримуючись рекомендацій фахівців, ви зможете повністю убезпечити себе від укусу кліща. Але, принаймні, ризик укусу і зараження інфекційними захворюваннями можна звести до мінімуму.

 

Для цього намагайтеся максимально захистити себе, якщо плануєте прогулянку в лісі, роботу на дачі, відпочинок на природі!


• Намагайтеся закрити всю поверхню тіла одягом. Обов'язкові носити шкарпетки, штани заправляти у взуття, а сорочку або футболку – в штани. Важливий і головний убір, який не тільки скоротить ризики укусу кліща, але також виключить тепловий удар;
• У зонах з підвищеними ризиками, якщо вам необхідно працювати в полі або в лісі, варто носити спеціальну робу, яка захищає не тільки від кліщів, а й інших комах;
• Додатковий запобіжний захід – обробка одягу акарицидно-репелентними засобами і акарицидними засобами, які сьогодні продаються у формі аерозолів від кліщів. Вибирайте якісні засоби і обов'язково читайте інструкцію застосування;
• Використовуйте репеленти від кліщів та інших комах для відкритих ділянок шкіри і додатково для одягу;
• Під час прогулянок або роботи намагайтеся не сідати на траву, не лягати на неї. Якщо відпочиваєте в парку, обов'язково беріть з собою килимок, але не забувайте приділяти увагу огляду речей і одягу для візуального виявлення комах;
• Після повернення додому, огляньте одяг, розчешіть волосся дрібним гребінцем для видалення комах, які могли потрапити на голову. Огляньте себе і дітей на предмет виявлення кліщів, які могли присмоктатися в найрізноманітніших місцях, де більш ніжна шкіра. Нерідко, виявляються кліщі в пахвах і в паху, на потилиці та під колінами!

 

Зверніть увагу на предмети і речі, які принесли додому, а також букети квітів, сумки, пакети. Комахи можуть бути де завгодно!

 

Укус кліща: перша допомога


Що робити після укусу кліща – витягти комаху, обробити рану антисептикомЩо робити після укусу кліща – витягти комаху, обробити рану антисептиком

Проблема в тому, що укус кліща виявити не так просто, адже ви нічого не відчуваєте в момент безпосереднього проколу шкіри. Але під час огляду можна побачити вже присмоктавшогося кліща, який глибоко занурив хоботок в епідерміс, в пошуках капілярів!

 

Перше, що потрібно зробити при виявленні паразита – видалити кліща, витягти його. Але не поспішайте, адже це складно, та й дії ваші повинні бути обережними!

 

Важливо не розчавити кліща, так як натисканням на його тулуб можна впорснути всередину заражену рідину і багаторазово збільшити ризик інфікування. Для видалення кліща краще не намагатися витягти його пальцями, а використовувати стандартний домашній пінцет, а краще, спеціальний медичний пінцет.

 

Також, якщо неподалік є аптека, купіть ручку-ласо з петлею. Спробувати зняти кліща можна і ниткою, яка обв'язується навколо його тулуба!

 

Важливо витягати кліща за голову, затиснувши її пінцетом якомога ближче до шкіри, безпосереднього місця укусу. Таким чином, ви збільшите шанси вийняти кліща повністю, не залишивши всередині ранки його голову!

 

• Щоб дістати комаху цілою, її важливо акуратно затиснути пінцетом ближче до голови, тягнути повільно, перпендикулярно прокусу, злегка похитуючи вправо і вліво, як би допомагаючи тільцю вивільнитися з щільного шару дерми і епідермісу;
• Після вилучення кліща, потрібно промити ранку господарським милом або антисептиком, а далі припекти спиртом або йодом;
• Якщо в ранці залишилася голова кліща, його хоботок, можна акуратно витягти його як скалку, але обов'язково чистою стерильною голкою. Також, можна залишити хоботок всередині, обробивши ранку, як зазначено раніше. Він самостійно вийде протягом декількох днів!

 

Не варто капати на кліща маслом або спиртом, припікати і вже точно тиснути. Це може тільки погіршити ситуацію і підвищити ризик зараження інфекцією. Енцефалітний кліщ досить небезпечний. Звичайно, таке поняття існує тільки в розмовному жанрі, адже кліщ енцефалітний саме через перенесення енцефаліту... по ідеї, буває і бореліозний кліщ, і інші комахи-переносники по типу можливості зараження певною інфекцією. Але питання у складних наслідках для організму людини. Тому, якщо вас ймовірно вкусив енцефалітний кліщ, слід звернутися за допомогою до інфекційного відділення. Першими симптомами розвитку небезпечного захворювання будуть почервоніння місця укусу кліща, загальне погіршення стану, підвищення температури та лихоманка, напади нудоти та блювання, а також біль у м'язах, судоми.

 

Витягнута комаха не викидається, не спалюється, не змивається в унітаз, як ми звикли робити. Більш того, її не можна давити, так як частини тулуба або внутрішня заражена рідина можуть інфікувати шляхом попадання на шкіру і слизові. Правильне рішення – віднести кліща на аналіз в лабораторію в герметичній скляній ємності, куди поміщена волога вата. Так можна виключити власні побоювання з приводу захворювання, або підтвердити зараження на самому ранньому етапі для надання ефективної допомоги.

 

Якщо ж поруч з вами немає лабораторії, або відсутня можливість здати комаху на аналіз, спостерігайте за місцем укусу. У разі його швидкого загоєння і зняття запалення протягом 1-2 днів після видалення кліща, ризик інфікування зводиться до нуля, шанс розвитку патології не є істотним. Якщо місце укусу протягом двох днів залишається без видимих поліпшень або запалюється сильніше, терміново зверніться до лікаря. Вам необхідно буде розповісти про обставини укусу, методи вилучення комахи, пояснити власне самопочуття, а також здати відповідні аналізи!

 

Будьте обережні та уважні, використовуйте репеленти від кліщів, комарів та мух, а також інші засоби захисту від укусів комах. Якщо це не допомогло, і вас вкусив енцефалітний кліщ, по імовірності, або ви спостерігаєте описані раніше симптоми, запишіться на прийом інфекціоніста, здайте аналізи та отримайте призначення для лікування укусу кліща, зняття запалення, швидкого загоєння шкіри. Але не менш важливо запам'ятати, як правильно проводиться перша допомога при укусі кліща. Прості правила та норми здатні захистити здоров'я!


Лікування укусу енцефалітного кліща – Кривий Ріг, Клініка МедітонЛікування укусу енцефалітного кліща – Кривий Ріг, Клініка МедітонЛікування укусів кліщів у Кривому Розі, інфекціоніст на Філатова. Рекомендації профілактичних заходів, огляд та призначення лікування, лабораторний комплекс для підтвердження діагнозу. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Інфекційне відділення Клініки Медітон

Паразитарні захворювання

Діагностика та лікування корости

Поділитися