Діагностика та лікування кісти яєчника у Кривому Розі – відділення гінекологіїДіагностика та лікування кісти яєчника у Кривому Розі – відділення гінекологіїКіста яєчника – доброякісне утворення, яке виникає в структурних тканинах яєчника і може значно збільшувати його обсяг. З медичної точки зору, кіста – міхур, що утворюється через затримку рідини і наповнюється секретом. Фізично кіста являє собою порожнину, капсулу з кров'ю, рідиною або жиром. Симптоми та наслідки розвитку можуть бути різноманітними, тому важлива своєчасна допомога. Лікування кісти яєчника у Кривому Розі на Філатова, гінекологія Клініки Медітон.

 

Кіста яєчника частіше формується з дозріваючого фолікула. Основні причини розвитку патології полягають в порушенні овуляції, коли фолікул продовжує зростання і внутрішнє накопичення рідини!

 

Більшість кіст безпечні для здоров'я жінки, і самостійно проходять практично безсимптомно. Це функціональні або тимчасові кісти на яєчнику, видалення чи інший тип радикального лікування яких не потрібні. Але присутні ризики ускладнених ситуацій, коли новоутворення веде до внутрішніх кровотеч, наприклад, перекрут або розрив кісти!

 

Більш серйозна патологія, що викликає вже явну небезпеку – аномальна кіста при гормональному збої. В результаті порушень, кіста продовжує прогресувати і рости, не зникає самостійно протягом 60-90 днів. Після огляду гінеколог може призначити медикаментозне лікування або видалення кісти яєчника в залежності від результатів дослідження утворення!

 

На жаль, сьогодні лікарі діагностують масу жіночих захворювань зі складною течією та можливими небезпечними наслідками. Це полікістоз яєчників або синдром полікістозних яєчників, аднексит, апоплексія, кістома яєчника, тератома та цистаденома, аденоміоз, ерозії та поліпи матки, ендоцервіцит, лейкоплакія шийки матки, папіломатоз та дисплазія шийки матки. Кожна хвороба в гострій формі або з хронічним перебігом та періодичними загостреннями потребує уваги. Якщо у вас діагностована кіста матки або яєчника, лікування слід розпочати без роздумів, як і у разі виявлення інших порушень!

 

Що являє собою кіста яєчника

 

Доброякісне пухлиноподібне утворення, що представляє накопичення секрету в тканинах. Фактично, це порожнина з рідиною, яка збільшується в розмірах і додатково заповнюється. Якщо утворення не має впливу на інші органи, лікувати його можна медикаментозно. В іншому випадку, якщо існує тиск на сусідні органи, необхідна пункція і хірургічне втручання, видалення кісти яєчника лазером, лапароскопія кісти яєчника!

 

При огляді гінеколог може виявити невелику, практично непомітну кісту 1-2 см, яка ніяк не впливає на жіночий організм. Але відомі випадки патологічного зростання новоутворень до діаметра 10-12 см та більше, що вже є небезпечним.

 

Сучасній медицині відомі кілька видів кіст яєчників: фолікулярна, дермоїдна, ендометріоїдна і параоваріальна кіста, а також кіста жовтого тіла. Кожній з форм утворень відповідають індивідуальні особливості і характеристики, і більш правильно, якщо консультацію по виду патології і методикам впливу на неї пацієнт отримує безпосередньо у фахівця в разі виявлення!

 

Види кісти яєчника

 

Кіста яєчника фолікулярна, кіста жовтого тіла, ендометріомаКіста яєчника фолікулярна, кіста жовтого тіла, ендометріома• Фолікулярна кіста – утворення яєчника, яке може розвиватися на тлі збою циклу овуляції, гормонального фону, якщо дозрілий фолікул не розірвався. У разі множинних утворень діагностується полікістоз яєчника;
• Кіста жовтого тіла, лютеїнова – новоутворення розвивається після овуляції, при накопиченні секрету у жовтому тілі;
• Ендометріома яєчника при ендометріозі, ендометріоїдна кіста. Патологія часто супроводжується вираженим больовим синдромом;
• Параоваріальна кіста – утворюється зовні яєчника з тканин придатка, виявляється між яєчником та фалопієвою трубою!

 

Класифікація кіст досить складна для дівчат та жінок, які не мають відношення до медицини. Тому важливо орієнтуватися на симптоми і при перших ознаках кісти, розвитку або ускладненого процесу прийняти правильне рішення – записатися в жіночу консультацію для діагностики та лікування кісти яєчника. Самостійно визначити захворювання складно, як і розпочати продуктивну терапію!

 

• По-перше, існує не просто стандартне поняття утворення міхура з рідиною на яєчнику, а й етіологія, види новоутворень, деякі супутні запальні процеси, ускладнення;
• По-друге, розвинутися може не тільки фолікулярна або лютеїнова кіста, а й кістома – багатокамерна доброякісна пухлина, що має схильність до озлоякіснення, зокрема дермоїдна кіста та цистаденома;
• По-третє, не розуміючи діагнозу, лікувати кісту яєчника вдома неможливо. Хоча б тому, що це може бути зовсім інший діагноз зі схожими симптомами. Також, деякі утворення розсмоктуються самостійно, інші – лікуються лише медикаментозно, а, наприклад, параоваріальна кіста – не перероджується в рак, але також і не зникає, не розсмоктується, і тому потрібне видалення!

 

Жодних самостійних рішень. Це ваше здоров'я і дуже важливо його берегти!

 

Кіста яєчника – симптоми

 

Нерідко кіста яєчника може бути виявлена при сторонньому обстеженні, наприклад, коли пацієнт приходить на профілактичний огляд гінеколога. У більшості випадків, поява новоутворення безсимптомно. Але припустити кісту можна за такими ознаками, які вносять певні корективи в стандартну життєдіяльність і самопочуття:
• Поява маткових кровотеч, які не пов'язані з менструацією, затримка менструації, а також порушення циклу по інтенсивності або тривалості;
• Слабкість організму, стан постійної втоми, поява нудоти, збільшення обсягу живота в разі розвитку новоутворення і зростання його в розмірах;
• Хворобливі відчуття в області молочних залоз, їх твердіння, ниючі і тягнучі болі грудей, локалізація яких внизу живота;
• Виникнення больових відчуттів при підвищенні навантажень, під час сексуального контакту!

 

Деякі захворювання дуже схожі за ознаками. Наприклад, якщо розвивається геморагічна кіста яєчника, дисплазія шийки матки, ендометріоз, статеві інфекції і навіть патології у гастроентерології, певні симптоми можуть бути ідентичними. Тому зазначені раніше ознаки новоутворення на яєчнику – це лише інформація для роздумів, і вказівка на необхідність пройти обстеження, якщо почуваєтеся погано. Будь ласка, відмовтеся від самостійних рішень. Що робити, щоб розсмокталася кіста яєчника, яке лікування застосовувати і яких обмежень важливо дотримуватися, – розповість лише лікар!

 

Чому виникає кіста яєчника – причини


Причини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяПричини виникнення кісти яєчника, основні симптоми і відчуттяНовоутворення яєчників з'являються і розвиваються під впливом цілого ряду причин, в списку яких наступні:
• Порушення процесу овуляції, а також ранні менструації, обумовлені гормональними збоями;
• Захворювання ендокринної та видільної системи;
Запальні захворювання внутрішніх статевих органів;
• Ранній початок статевого життя, аборти;
• Вплив медичних препаратів та екологічної ситуації;
• Шкідливі звички і їжа, надмірна вага, перевтома і стреси;
• Надмірні фізичні навантаження;
• Стандартні вікові зміни організму!

 

Назвати точну причину появи новоутворення складно, так як патологія не є досконально дослідженою. Нерідко, це цілий ряд перехресних причин, поєднання гормонального збою і вікових змін або екологічна обстановка, що доповнює шкідливі звички – куріння і вживання алкоголю. Важливо пам'ятати, що при виявленні захворювання та визначенні основ для його розвитку, потрібно буде первинно пройти не тільки медикаментозне лікування кісти яєчника без операції, але також терапію патології, що спричинила доброякісне утворення в жіночих гонадах!

 

Діагностика жіночих захворювань в гінекології Клініки Медітон

 

Виявлення патології можливо вже при стандартному гінекологічному огляді. Але для підтвердження або уточнення діагнозу необхідно ультразвукове дослідження яєчника, а також інші сучасні методики, що дозволяють точно встановити розмір, локалізацію, тип утворення. Лікар-діагност може призначити наступні методи дослідження:
• Лапароскопія кісти яєчника або комп'ютерна томографія, пункції;
• Розширений список аналізів на рівень статевих гормонів, виявлення онкомаркерів.

 

Важливо пройти огляд у гінеколога та повний комплекс призначених досліджень, які допоможуть підтвердити чи спростувати діагноз. Точність результату визначає ефективність терапії!

 

Лікування кісти яєчника на Філатова в Кривому Розі

 

Спеціалісти медичного центру Клініка Медітон мають великий досвід в діагностиці та лікуванні подібних патологій, так як гінекологія є одним з основних напрямків діяльності установи. Ми рекомендуємо тільки перевірені методики, які відповідають вимогам і показують належний ефект. Консервативна терапія, процедури або видалення кісти яєчника призначається строго після бесіди з пацієнтом, огляду та діагностики, отримання результатів УЗД і аналізів.

 

В даний час, практика включає кілька основних напрямків, визначення яких залежить від індивідуальних особливостей самої патології і організму пацієнта. У більшості ситуацій, призначається протизапальна терапія і гормональні препарати. Лікування ведеться з обов'язковим контролем динаміки впливу. Якщо ефект відсутній або проявляються ускладнення патології, може бути призначено видалення утворень на яєчниках. Всі подібні рекомендації суто індивідуальні!

 

Не відкладайте огляд в разі виникнення симптомів описаного захворювання або різкої зміни свого стандартного самопочуття. Не займайтеся самолікуванням. Зателефонуйте в реєстратуру Клініки Медітон для запису до гінеколога, і вже на консультації лікаря ви отримаєте відповіді на всі питання: що потрібно робити у разі появи новоутворення, де можна провести і скільки коштує операція з видалення кісти яєчника, які методи медикаментозного лікування без операції ефективні, які ознаки розсмоктування кісти яєчника, чи можливий розрив кісти. Найважливіше ж – ви дізнаєтеся, чи є у вас кіста і чи варто взагалі турбуватися!

 

Кіста яєчника: консультація гінеколога та призначення – консультація у Кривому РозіКіста яєчника: консультація гінеколога та призначення – консультація у Кривому РозіЛікування кісти яєчника – Кривий Ріг: кольпоскопія, гінекологічне УЗД, візуальний огляд, визначення розміру кісти, її виду та характеристик, рівня ускладненого процесу, підтвердження діагнозу та призначення терапії. Запис на прийом: (098) 530-60-40!

 

Додатково по темі:

Захворювання шийки матки

Лікування вагініту і вагінозу

Діагностика інфекцій ЗППП: аналізи

Поділитися