Небулайзер для дітей і дорослих: лікування і профілактика застудних захворюваньНебулайзер для дітей і дорослих: лікування і профілактика застудних захворюваньЩо таке небулайзер? Як користуватися цим пристроєм? Яка користь небулайзера при лікуванні органів дихання? На дані питання, які сьогодні цікавлять багатьох, дадуть відповідь лікарі Клініки Медітон!

 

Все частіше педіатри і терапевти рекомендують небулайзер. Але для більшості з людей, це не самий знайомий термін. Хоча, коли мова заходить про інгаляції, все стає дещо простіше!

 

Небулайзер – це домашній інгалятор. Основною перевагою якого є мікроскопічне дисперсне розпилення медикаментозного препарату для його проникнення в найвіддаленіші відділи дихальних шляхів. Аерозоль корисний в якості лікування респіраторних захворювань, а також профілактики простудних захворювань і бронхітів!

 

При яких захворюваннях використовують небулайзер

 

Раціональним є застосування інгаляційного приладу при бронхіті, синуситі і тонзиліті, при ГРЗ, бронхіальній астмі та інших захворюваннях. Але, як і в разі використання інших видів терапії, необхідна попередня консультація фахівця!

 

Особливість небулайзера в можливості взаємодії з верхніми, середніми і нижніми відділами органів дихання. Позитивний ефект досягається з мінімальними побічними впливами, а частіше, з їх повним винятком.

 

Специфіка роботи небулайзера для інгаляції

 

Сам дихальний апарат небулайзер являє собою пластиковий резервуар, в якому медикаментозний склад перетворюється в дрібнодисперсійні частинки. Їх розмір близько 0,5-10 мкм, що дозволяє лікарському препарату досягати всіх відділів дихальної системи. Однорідне і рівномірне покриття зони запалення призводить до зняття набряклості, купірування больових відчуттів.

 

Лікувальний розчин всередині інгалятора перетворюється декількома способами – за допомогою використання ультразвуку, високого тиску або спеціального дифузора. Терапевтична маніпуляція являє собою стандартний вдих повітря, насиченого препаратом, через маску, приєднану трубкою до пристрою.

 

Якщо ви задумалися про те, який небулайзер купити для своєї сім'ї, ви повинні розуміти, що є кілька видів приладів, і всі вони призначені для можливості якісного та ефективного впливу на певні відділи органів дихання. Небулайзер дозволяє доставляти лікарські препарати в бронхи, ніс і легені в чистому вигляді, з винятком домішок. Отримані частинки розміром 0,5-2,0 мкм осідають в альвеолах, 1-3 мкм – трохи вище, в бронхіолах, 3-5 мкм – в нижніх відділеннях дихальних шляхів. Частинки розміром 5-8 мкм – у верхньому відділенні органів дихання і трахеї, 8-10 мкм – в трахеї і порожнини рота. Найбільшим ефектом володіють середні частинки розміром 5 мкм, і в терапії вони вважаються універсальними.

 

Сучасні небулайзери здатні працювати безшумно, розпорошуючи розчин препарату високочастотними коливаннями. На слизову оболонку дихальних шляхів потрапляє до 90% отриманих аерозольних частинок!

 

Як вибрати кращий інгалятор


Як вибрати небулайзер: рекомендації лікарів Клініки Медітон на ФілатоваЯк вибрати небулайзер: рекомендації лікарів Клініки Медітон на Філатова

Насправді, питання не зовсім коректне, так як кожен інгалятор має свій певний функціонал, завдяки якому виробляє лікарський аерозоль з розпиленням частинок встановленого розміру. Вони, в свою чергу, мають здатність проникнення в верхні, середні і нижні відділи дихальних органів, і тому призначені для застосування на тлі різних захворювань.

 

Крім того, на ринку є масляні, сольові, парові інгалятори, комбіновані небулайзери, дія яких основана на базі об'єднання особливостей компресорних і ультразвукових пристроїв.

 

Варто орієнтуватися і на діагноз, перебіг захворювання, рекомендації лікаря.

 

Відзначається різниця в зручностях використання, якості виробництва, різних брендах і вартості, розмірах пристроїв, їх можливостях. У продажу є і універсальні небулайзери, ціна яких не є загальнодоступною!

 

Найбільш правильне рішення при виборі небулайзера для придбання – консультація з терапевтом, який веде історію хвороби, проводить профілактичні огляди членів вашої родини. Розуміючи картину переважних захворювань, скарги і симптоми на момент звернення, фахівець допоможе визначитися з приладом, давши рекомендації по його використанню і лікарським препаратам.

 

Як користуватися небулайзером: інструкція

 

До кожного апарату прикладена стандартна інструкція. Але ми внесемо деякі поправки і уточнення для більш правильного застосування небулайзера для інгаляцій в домашніх умовах!


• Перед початком роботи з інгалятором потрібно добре вимити руки з милом;
• Далі, дістати прилад з коробки і зібрати небулайзер по інструкції;
• Влити рекомендований обсяг лікарського препарату в ємність;
• Після цього потрібно закрити камеру, не поспішаючи закріпити маску;
• Під'єднати шланг, включити прилад і виконувати інгаляцію протягом 7-10 хвилин;
• Після використання слід вимкнути пристрій, розібрати його і вимити;
• Чистий і висушений прилад потрібно упакувати в коробку!

 

Інгаляції через небулайзер виконуються через 1-2 години після прийняття їжі. Для лікування інгаляціями верхніх дихальних шляхів вдих і видих проводиться носом. У разі захворювань трахеї, гортані, бронхів і легенів, потрібен глибокий вдих ротом, затримка дихання на 1-3 секунди, і видих!

 

Помилки використання небулайзера


На думку лікарів, які щорічно борються з епідеміями грипу, а також сезонними загостреннями, ГРЗ і ГРВІ, потрібно дотримуватися не тільки інструкції використання пристрою, але також уникати поширених помилок:
• Небулайзер при застуді. Використовувати прилад при нежиті у дитини або дорослого, як і при інших перших ознаках простудних захворювань, нераціонально. Особливість апарату в розпиленні аерозолю, перетворенні лікарського препарату на дрібну дисперсію, яка осідає на слизовій дихальних шляхів і концентрується в більш глибоких відділах. Тому, в більшості випадків, лікувати інгаляціями нежить не варто. Це непрактично, і призводить до непотрібних розтрат, а також зниження ефективності лікарських засобів;
• Самостійний вибір ліків для інгаляції. Як і в лікуванні будь-яких інших захворювань і патологій, для інгаляції небулайзером ліки вибираються тільки після консультації з лікарем. Для коректного призначення препаратів необхідно обстеження, а найчастіше, і аналізи. Інакше можна нашкодити власному організму, значно погіршити картину хвороби чи викликати алергічну реакцію;
• Масляні розчини і настої трав в небулайзері. Жирні препарати не рекомендується використовувати при інгаляційній терапії даним апаратом, так як можна нашкодити організму, спровокувавши ускладнення за рахунок порушеного газообміну. При заправці апарату трав'яними відварами, негативний вплив можливий і на ємність, внутрішні його механізми. Що стосується вибору засобів, він повинен відбуватися строго відповідно до рекомендацій лікаря;
• Інгаляції небулайзером по черзі – не краще рішення, так як це загрожує передачею інфекційних захворювань один одному. Тому після кожної процедури маска, мундштук і дозатор підлягають промиванню і обробці антисептичними засобами;
• Економія препаратів інгаляції. Досить частими є ситуації, коли для економії коштів в сім'ї однією дозою препарату намагаються лікуватися відразу 2-3 людини. Це в корені неправильно, адже знижене дозування не дає належного результату. Така економія призведе до ще більших витрат!


Використання небулайзера для інгаляцій: поради лікарів Клініки МедітонВикористання небулайзера для інгаляцій: поради лікарів Клініки МедітонШановні відвідувачі Клініки Медітон, а також жителі Кривого Рогу, пропонуємо вам професійні консультації лікарів по використанню небулайзерів в домашніх умовах, а також інших видів терапії і процедур для профілактики і лікування захворювань різного походження. У період загострень і збільшення шансів зараження грипом, варто більше часу приділяти власному здоров'ю, здоров'ю своїх дітей. Запис до лікарів клініки за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Відмінності застуди, ГРВІ, ГРЗ і грипу

Коронавірусна інфекція: інформація МОЗ

Лікування ангіни у дітей і дорослих

Поділитися