Скорочення та спазми м'язів, судоми – лікування в Кривому Розі, Клініка МедитонСкорочення та спазми м'язів, судоми – лікування в Кривому Розі, Клініка МедитонСудоми – мимовільні скорочення м'язових волокон, що носять нападоподібний характер. Характерно раптове виникнення судом, їх відносно недовга тривалість за часом і мимовільне припинення. Стан супроводжується сильним болем і втратою рухливості, тому при збільшенні частоти випадків бажано звернутися за допомогою. Лікування судом у Кривому Розі – встановлення причини судомного синдрому, лікування м'язових спазмів.

 

Частіше спостерігаються судоми ніг – зводить литковий м'яз. Біль нападоподібний, динамічний і досить сильний. Після припинення спазму можливий повторний судомний напад, коли скорочення м'яза інтенсивне, як і вперше. Для цього стану немає чіткої локалізації, ступеня больових відчуттів, будь-якого періоду прояву. Хоча, у переважній кількості випадків спостерігаються нічні судоми ніг, спазми м'язів стегна та сідниць!

 

Як з'являються судоми – симптоми, види м'язових спазмів

 

Судоми у людей похилого віку відзначаються на порядок частіше, ніж у молоді. Виявляється скутість м'язів ніг, спазми, оніміння, хворобливе обмеження рухливості м'язів. І, залежно від умов, віку та факторів впливу, тут може спостерігатися не лише судома ікри, а й мимовільне скорочення м'язів стегна, спини та шиї, біль у волокнах абдомінальної групи. Можливе залучення в процес мимовільного скорочення одного або відразу кількох м'язів або груп!

 

Епізодичні, або, інакше називаючи, випадкові судоми називаються спазмами. Їхня поява може бути пов'язана з несподіваними подразниками ззовні. Характерні такі спастичні процеси для людей з алкогольною інтоксикацією.

 

Тонічна судома – раптова напруга м'язових волокон. Тривалість такого стану зазвичай невелика, а ось біль, що виникає при подібному спазмі, носить досить виражений характер. З'являється цей синдром у здорових людей після серйозних фізичних навантажень. Таким чином, виникають судоми ніг після бігу, тривалої ходьби, занять у спортивному залі, після плавання.

 

Раптовий спазм м'язового кільця голосової щілини може виникнути несподівано як відповідь на виражений різкий нюховий подразник, вдихання парів токсичних сполук. Такий стан небезпечний тим, що у великій кількості випадків може привести до припинення природного дихання.

 

Спастичне скорочення м'язового шару стінок кровоносних судин неминуче призводить до порушення трофіки і, як наслідок, до пригнічення функції тканин, що живляться даними судинами. Велику небезпеку становить порушення харчування таких життєво важливих органів, як серцевий м'яз і головний мозок.

 

Судоми – це симптом захворювання. Тому їх причини може діагностувати лише лікар. Наприклад, сильні м'язові скорочення і судоми при епілепсії носять практично генералізований характер, і причина їх з урахуванням встановленого анамнезу не викликає сумніву. Однак саме подібні прояви мають інші патологічні процеси, які не мають до епілепсії жодного відношення. Все це вказує на необхідність діагностики, професійного обстеження та отримання призначень лише у кожному окремому випадку!

 

Причини судом та спазмів


Чому зводить ікри та сідниці – причини судомного синдрому та болю в м'язахЧому зводить ікри та сідниці – причини судомного синдрому та болю в м'язахЧому виникають судоми та в яких умовах людину турбують м'язові скорочення ніг, рук, живота та стегон?

 

Причина нічних судом – патологічний психофізіологічний комплекс, що включає в себе порушений, знижений кровообіг поряд з факторами стресу. Люди, робота яких пов'язана з виконанням виробничих завдань в стоячому положенні, схильні до ризиків спастичного скорочення значно частіше.

 

Також міцно пов'язані судоми та неврологічні захворювання, токсичні ураження організму в цілому та моноорганного типу. Спостерігаються м'язові судоми після травм, у разі порушення збалансованої роботи залоз внутрішньої секреції, під час застуди та переохолодження, після силових тренувань. Причина судоми – зневоднення, авітаміноз, набряклість кінцівок!

 

Чому з'являються судоми у дітей


Виникнення судом в дитячому віці обумовлено анатомо-фізіологічною тимчасовою недорозвиненістю центральної нервової системи і периферичної нейрональної тканини. Також у малюків ще не сформовані в повній мірі механізми гальмування.

 

Необхідно враховувати і те, що на ймовірність появи судом у новонароджених до 1 року величезний вплив роблять несприятливі фактори пренатального періоду, а також ускладнений процес пологів і несприятливий неонатальний відрізок життя. Перенесений майбутньою мамою в період вагітності гістоз, знаходження її в поганій екологічній обстановці, хронічні захворювання створюють підвищений імовірнісний фон розвитку мимовільних скорочень м'язів у дитини. Родові травми, асфіксія плода під час пологів, аспірація навколоплідних вод в подальшому може бути чревата розвитком судомних станів. Спостерігаються м'язові спазми у дітей після вакцинацій на відносно благополучному загальному тлі здоров'я.

 

Діагностика та лікування судом у Кривому Розі

 

Перше, що потрібно для правильного лікування – професійна комплексна діагностика. Якщо у вас зводить ноги на холоді, стискає м'язи вночі, виникають спазми після тренувань або взагалі, спостерігаються судомні напади, важливо своєчасно звернутися за допомогою!

 

Лікування судом необхідно розпочати з встановлення та усунення провокуючого судомного фактора. Якщо м'язові судоми ніг, сідниць та стегон є проявом загального захворювання, то спочатку проводиться терапія причини, а усунення безпосередньо проблеми – є вже боротьбою зі слідством.

 

Перш за все, лікування судом – це поповнення дефіциту кальцію та магнію, стабілізація рівня калію в організмі. Після підтвердження основного захворювання, яке викликає такий неприємний та хворобливий симптом, лікарі рекомендують вітамінні комплекси, мікро- та макроелементи, більш здорову дієту та легкі фізичні навантаження. Крім того, призначається лікування основного захворювання!

 

Судоми ніг – лікування в домашніх умовах, профілактика

 

Якщо у вас часте затискання литкового м'яза, спазми та оніміння, або інтенсивне скорочення, можна дотримуватися наступних порад:
• Важлива частина профілактики судом – дієта, дробове харчування, вживання складних вуглеводів та виключення шкідливих продуктів, мінімум солі, жирного та кислого;
• Потрібно пити чисту воду, постаратися повністю замінити газовані напої з барвниками та магазинні соки;
• Краще відмовитись від шкідливих звичок. Якщо це складно, максимально знизити споживання міцних напоїв та нікотину;
• Зарядка – профілактика судом, яку не можна замінити. Рекомендується легка розминка вранці та прогулянка на свіжому повітрі ввечері;
• Слід уникати стресових ситуацій, носити зручний одяг та взуття, позбутися синтетики!

 

Що робити, якщо схопила судома? Якщо звело ікру, потрібно вирівняти ногу і потягнути на себе носок досить сильно, розслабити ногу і кілька разів повторити. Далі можна попарити ноги в теплій воді або прийняти ванну. Хороший варіант – легкий масаж ніг при судомах. Колоти голкою в м'яз не рекомендується. Можна лише трохи стимулювати його, уколюючи поверхню шкіри!

 

Якщо судомний синдром став систематичним, необхідно звернутися по медичну допомогу!

 

Лікування судомного синдрому в Кривому Розі, лікування основного захворюванняЛікування судомного синдрому в Кривому Розі, лікування основного захворюванняЛікування судом у Кривому Розі, лікування спазмів та хворобливих скорочень м'язів. Огляд, консультація терапевта, невролога та ортопеда-травматолога, аналізи, комплексна діагностика, встановлення причини та рекомендація програми терапії. Телефон для запису: (098) 530-60-40!

 

Важливо знати:

Терапевт в Клініці Медітон

Ортопедія та Травматологія

Відділення Неврології Клініки Медітон

Поділитися