Лікування забоїв у Кривому Розі – відділення травматології Клініки МедитонЛікування забоїв у Кривому Розі – відділення травматології Клініки МедитонДо забою призводять механічні пошкодження різного роду. Це можуть бути удари або падіння на тверду поверхню. Практично в будь-якому випадку присутні біль у місці забою, а також набряк, гіпертермія та запалення навколишніх м'яких тканин. Біль та зовнішні прояви тримаються досить довго, тому рекомендуємо звернутися за допомогою: лікування забиття в Кривому Розі – травматологія Клініки Медітон!

 

Якщо ж механічний вплив мав більш сильну інтенсивність, внаслідок розривів може утворитися внутрішня гематома з набряком.І якщо лікування легкого забою в домашніх умовах прийнятне, то у разі достатньої вираженості больового синдрому необхідно звернутися до травматолога.

 

Необхідно пам'ятати і брати до уваги, що можливі наслідки отриманого удару безпосередньо пов'язані з його локалізацією.

 

Таким чином, асептичне запалення нігтьової фаланги або удар пальця руки не вимагають будь-якої високотехнологічної допомоги, а ось отримана забита травма черепа – куди більш серйозна проблема, у зв'язку з якою потрібна своєчасна допомога лікаря. Подібні пошкодження чреваті розвитком ряду негайних, а також відстрочених ускладнень, ступінь ймовірності яких може визначити або вчасно попередити тільки фахівець!

 

Види забоїв і травм

 

Враховуючи локалізацію, а також ступінь ураження, виділяють й різні ступені ударів у дітей та дорослих. Вони можуть відноситися до практично будь-якої ділянки тіла і бути отриманими з низки причин. Це спортивні травми, забої на виробництві та під час ДТП, а також елементарні та зрозумілі побутові пошкодження, коли людина вдарилася ліктем об стіну або впала на спину в душі.

 

У медичній практиці виділені основні види ударів. Розглянемо їх в залежності від локалізації!

 

Забій голови і його наслідки

 

Не випадково ця патологія виведена на перше місце, так як саме забої голови є одними з найбільш небезпечних для здоров'я людини безпосередньо після їх отримання, а також в перспективі можливих ускладнень. Приводить забій голови до струсу і контузії головного мозку. При достатній вираженості травматичного впливу, виникаючий головний біль набуває характеру окутуючого, коли потерпілий відчуває тотальну хворобливість у всій голові.


Після травми головний біль може супроводжуватися короткочасною втратою свідомості, виникненням нудоти, а також блювоти, що не приносить полегшення. У даній ситуації до забитого місця слід негайно прикласти холод і надати потерпілому горизонтального положення. Звернутися за медичною допомогою треба в максимально короткі терміни, тим більше якщо це забій голови у дитини.

 

Забиття м'яких тканин обличчя – лікування

 

Особливістю даних пошкоджень є косметичний дискомфорт потерпілого, так як забій ока, щоки або щелепи, складно приховати, зробити зовні невидимим. Будь-які садна на вилиці, синець під оком, подряпина на обличчі, гематома і набряк одразу будуть кидатися в очі оточуючим, причому протягом тривалого часу. З огляду на це, слід знати, що потрібно робити при забої обличчя!

 

Перша допомога при забитті обличчя досить проста. Необхідно промити місце травми, обробити уражену ділянку розчином перекису водню для дезінфекції. При необхідності, якщо є пошкоджені ділянки шкіри, можлива обробка зеленкою або йодом. Якщо у вас забій носа, варто враховувати швидкий розвиток вираженого больового синдрому та набряку. Зазвичай після сильного удару або іншої серйозної травми обличчя, кров з носа – стандартний прояв. Слід зупинити кровотечу, заспокоїтися, прикласти холод до травмованої ділянки та звернутися за медичною допомогою до травматолога або хірурга!

 

Травма, забій ока

 

Лікування ударів голови та м'яких тканин обличчя, забоїв скроні та вилиці, травм окаЛікування ударів голови та м'яких тканин обличчя, забоїв скроні та вилиці, травм окаОко є дуже складним за будовою і кількістю значимих функцій органом людського організму. Саме його високою чутливістю обумовлена небезпека травматизації. Практично всі травми ока та поверхонь біля нього призводять до утворення локального набряку і гематоми. Також характерний розвиток крововиливу в очних білках.

 

Лікувати травму ока повинен виключно лікар-офтальмолог, так як самолікування, як правило, призводить до вкрай негативних наслідків. Навіть при таких очних травмах, коли пошкодження було викликано несильним ударом і не виникло больових відчуттів, потрібно звернутися за допомогою фахівця.

 

Травми хребта – перша допомога

 

Будь яке забиття або травма хребта становлять серйозну небезпеку для здоров'я, а часто, й життя потерпілого. Небезпека пошкодження будь-якої ділянки, що знаходиться всередині хребетного стовпа спинномозкового каналу, важко переоцінити. З огляду на це, при ударах хребта перша медична допомога повинна бути надана виключно кваліфікованим лікарем!

 

Транспортування потерпілого проводиться тільки спеціалізованим автотранспортом з використанням носилок певного типу. Подальше лікування і відновлення після травми хребта має проводитися лише в стаціонарних умовах.

 

Забій спини та хребта – хворобливі травми з наслідками. Це ушкодження м'яких тканин або безпосередньо хребетного стовпа, які супроводжують набряклість, підшкірні гематоми, розриви тканин, витікання крові:
• Забиття попереку через падіння або удар може вплинути на рухову здатність. Адекватна реакція – огляд у травматолога, рентген попереку після забиття, а також призначення лікування з обмеженням рухів. Потрібне максимальне дотримання режиму спокою, виключення навантажень;
• Забиття копчика та травми крижово-копчикового зчленування через падіння, удар. Біль та набряклість – перші симптоми. Але якщо після падіння на сідниці ви відчуваєте хрускіт суглобів і спостерігається обмеження рухової функції, необхідна допомога травматолога;
• Забій хребта в області грудного відділу: легка травма – поверхневі пошкодження тканин з подальшим утворенням гематом, середньотяжка травма спини – пошкодження шкіри, поверхневих структур, м'язів, а також струс спинного мозку. Тяжка травма грудного відділу хребта – вилив крові з судин та можлива загибель нейронів, що супроводжується серйозними неврологічними симптомами;
• Травма шиї через забиття, різкий поворот, підвищені навантаження. Може супроводжуватися поверхневими механічними ушкодженнями, утворенням гематом, розтягненням зв'язок та защемленням нерва шиї. У тяжких випадках травми шиї спостерігається втрата рухливості, оніміння, вплив на органи дихання!


Забої спини при падінні позначаються на внутрішніх органах, можливе їх пошкодження, розрив, крововилив. Якщо ви відчуваєте сильний гострий біль, спостерігається набряклість, швидко утворюються гематоми і важко дихати, рекомендуємо терміново звернутися за медичною допомогою!

 

Забій ноги і травми стопи

 

Більш часто страждає при ударі ноги стопа. Це може бути удар, вивих на нерівній поверхні, падіння предмета на пальці ніг, забій п'яти. При травматизації травматизації проявляється набряк стопи, біль носить носить досить виражений і інтенсивний характер, так як в значній кількості випадків має місце і травма гомілковостопного суглоба. Будь-які травматичні ураження суглобової області небезпечні розвитком таких ускладнень, як інфікованість суглобової сумки з подальшим розвитком некрозу тканин суглоба. Тому своєчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою допоможе уникнути безлічі несприятливих наслідків для потерпілого.

 

Важливо звернутися до лікаря і в разі давно пережитої травми, яка турбує при навантаженнях, зміні сезону або просто погодних умов. Тільки фахівець зможе дати пояснення, скільки часу болить забій ноги і чому біль стопи не минає, забій м'яких тканин ноги, як і синець на стегні чи гомілці тримаються досить довго!

 

Лікування забиття ліктьового і колінного суглобів


Лікування забою ліктьового та колінного суглобів, пошкоджень та травм стопиЛікування забою ліктьового та колінного суглобів, пошкоджень та травм стопи

Найбільш поширеними є удари ліктьового і колінного суглобів. Для цих видів травм характерне негайне виникнення гострого больового синдрому з тенденцією його прогресивного наростання. Практично відразу з'являється набряк ліктя після забиття, як і набряклість коліна при серйозній травмі, що разом з сильним болем призводить до різкого рухової функції.

 

При досить сильному впливі травматичного агента можливе потрапляння крові в суглобову порожнину, що при травмах колінного суглоба, зважаючи на складність його анатомічної будови, найбільш небезпечно внаслідок розвитку гемартроза. Будь-які травми суглобів ніг та рук становлять небезпеку за рахунок можливої складності діагностики ступеня ураження і прогнозу подальшого розвитку захворювання. Тому лише своєчасне звернення за медичною допомогою допоможе уникнути серйозних наслідків.

 

Зверніться в Клініку Медітон, щоб вчасно отримати кваліфіковану допомогу та дізнатися, чим лікувати садна, гематому на руці, забій ноги!!

 

Забої внутрішніх органів

 

Даний вид ударів заслужено вважається найскладнішим. Обумовлено це відсутністю будь-яких видимих пошкоджень. Потерпілий може відчувати загальне нездужання, помірну слабкість та інші негативні симптоми, а може не пред'являти взагалі ніяких скарг. В цьому і полягає головна небезпека подібних травм.

 

Проблема забиття внутрішніх органів – внутрішня кровотеча, ознаки якої відразу визначити буває неможливо. Стан може погіршуватися досить повільно, при цьому крововтрата досягає значних обсягів при відсутності явних зовнішніх симптомів протягом тривалого періоду часу. Не володіючи достатніми спеціальними медичними знаннями і навичками, адекватну і своєчасну медичну допомогу такому потерпілому надати практично неможливо!

 

Щоб уникнути смертельно небезпечних наслідків, постраждалого необхідно негайно доставити до медичного закладу, причому транспортування бажано здійснювати спеціалізованим автотранспортом у супроводі кваліфікованого медичного працівника для можливого надання невідкладної медичної допомоги у дорозі. Якщо підозрюється забій внутрішніх органів, лікування в домашніх умовах слід виключити. Постарайтеся негайно викликати швидку!

 

Забої статевих органів


Досить рідкісні, але небезпечні та болісні ушкодження внаслідок травматичного впливу відповідного виду та напряму.


• Травми статевих органів у чоловіків: забій статевого члена, перелом члена, розрив кавернозного тіла, травма яєчок, набряклість мошонки внаслідок удару чи падіння;
• Травми статевих органів у жінок: забій тазової області, прямий забій статевих органів, розриви на статевих губах та розрив піхви!


Можливі кровотечі, гематоми, зовнішні відкриті ушкодження, запалення зовнішніх статевих органів, гострий біль у тазі та животі, набряклість, утруднене сечовипускання з кров'ю. Незалежно від симптомів, потрібна негайна допомога!

 

Діагностика та лікування травм кінцівок, забоїв шиї та голови на Філатова

 

Отримавши забій ноги або руки, пошкодження м'яких тканин спини і плеча, або травми іншої локалізації, важливо надати першу допомогу, після чого відразу відвідати лікаря!

 

На прийомі спеціаліста проводиться огляд, вислуховуються скарги та обставини отримання травми. Після цього, залежно від клінічної картини, для можливості отримати діагноз та призначити лікування, лікар призначає рентген, лабораторні аналізи, ультразвукове дослідження, МРТ або КТ. У разі поміченого впливу травми на тканини та органи лікар може рекомендувати відвідування суміжних фахівців для оцінки стану!

 

За результатами обстеження, травматолог призначає лікування забою. Рекомендується максимальна іммобілізація при ударі суглобів або хребта, спокій при травмах кінцівок або голови в залежності від складності стану та наслідків травми. Призначаються антисептики для поверхневої обробки при відкритих пошкодженнях, протинабрякові та протизапальні препарати, знеболювальні мазі при забоях, розсмоктуючі гелі від синців та гематом. Травматолог може порадити накладення пов'язки або гіпсу, носіння еластичного текстилю для допомоги у відновленні після травми, кінезіотерапію, тейпування, апаратну фізіотерапію!

 

Будь ласка, пам'ятайте, що забій ребер, м'яких тканин спини або живота, це не завжди просто біль та синець. Іноді можливе внутрішнє пошкодження з відповідними симптомами та наслідками. Тому не нехтуйте діагностичними заходами та розробленою схемою терапії, отриманої від фахівця!

 

Травми голови та шиї, пошкодження спини, забиття кінцівок – лікування у Кривому РозіТравми голови та шиї, пошкодження спини, забиття кінцівок – лікування у Кривому РозіУдари та забиття – лікування в Кривому Розі на Філатова! Прийом ортопеда-травматолога, діагностика та призначення, фізіотерапевтичні процедури у медичному центрі. Запис на консультацію: (098) 530-60-40!

 

Важлива інформація:

Лікування опіків: перша допомога!

Розтягнення і розрив звязок

Лікування менісків колін

Поділитися