Лікування кишкових інфекцій в Кривому РозіЛікування кишкових інфекцій в Кривому Розі

В весняний і літній час, коли погода стає більш спекотною, ризик виникнення кишкових інфекцій значно зростає. Серйозні проблеми можуть виникнути, якщо зараження не було визначено вчасно. Ми пропонуємо ефективне та швидке лікування кишкових інфекцій в Кривому Розі, у медичному центрі Клініка Медітон: прийом гастроентеролога і терапевта, консультація інфекціоніста, лабораторія та ультразвукова діагностика!

 

Людина живе в симбіозі з численними корисними бактеріями. Але часто в шлунково-кишковий тракт потрапляють і шкідливі бактерії, і тоді з'являється ризик початку запального процесу в шлунку, а також кишечнику. На даний момент, відомо досить багато способів проникнення шкідливих бактерій в організм людини, але найбільш часто проблеми виникають через воду і продукти, якщо вода не очищена, а їжа зіпсована!

 

Що являють собою кишкові інфекції?

 

Кишкова інфекція у дитини або дорослого викликається бактеріями, цвіллю, вірусами, дріжджами, грибком, різними кишковими паразитами. Зазначені в списку організми створюють певне середовище, хаос в ШКТ людини, і нерідко стають збудниками кишкових інфекцій, а також інфекцій сечових шляхів. Будь-яка подібна інфекція може не тільки впливати на життєві процеси, а й представляти серйозну небезпеку для життя людини. Рівень загрози безпосередньо залежить від типу бактерії або мікроорганізму, що викликав інфекцію.

 

Причини кишкових інфекцій

 

Найбільш частою причиною виникнення кишкової інфекції та її розвитку є їжа. Якщо продукти під час приготування або вживання в сирому вигляді не обробляються, є всі шанси отримати зараження бактеріями. Крім цього, причиною кишкової інфекції може стати і зіпсований продукт, який при неправильному зберіганні стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій!

 

Види кишкових інфекцій

 

Сьогодні лікарі діагностують кишкову інфекцію будь-якого типу, визначають збудник та розробляють схему лікування з точковим впливом. Найбільш поширені наступні інфекції травної системи:
• Ротавірусна інфекція, спровокована ротавірусами. Це може бути ентерит, шлунковий грип, кишковий грип. Передається захворювання від зараженої людини, через предмети та брудні руки, причиною зараження можуть бути продукти харчування та вода. Віруси в кишечнику досить стійкі, лікування тривале та складне;
• Норовірусна інфекція, спричинена ентеровірусами Caliciviridae. Завдяки їхньому впливу на ШКТ, розвивається гостра кишкова інфекція. Процес передачі стандартний – зараження від людини, через продукти. Необроблені овочі та фрукти, вода, побутові предмети можуть стати причиною зараження;
• Шигельоз чи дизентерія. Дизентерійна паличка, потрапляючи в організм людини, має стійкий вплив на процеси травлення, виділяється токсин, що негативно впливає на здоров'я. Зараження від хворого, через продукти без обробки, воду, предмети, з якими є прямий контакт. Лікування дизентерії докладніше описано у статті за посиланням;
• Сальмонельоз – бактеріальне зараження травного тракту із стандартним механізмом передачі через продукцію тваринного походження. Захворювання серйозне, лікування може бути тривалим через високу стійкість бактерії Salmonella в кишечнику. Необхідна професійна допомога;
• Стафілококове харчове отруєння поширюється від хворої людини через погану обробку продуктів харчування, відсутність термічної обробки. Недостатня гігієна та заражені тварини – додаткова причина впливу мікробів на кишечник;
• Ботулізм – складне та небезпечне отруєння організму токсинами з продуктів харчування. Найчастіше заражаються люди, які харчуються консервами, рибними та м'ясними, продуктами тривалого зберігання, а також вживають в'ялену рибу та м'ясо. Небезпечна для життя інфекція з тяжким перебігом процесу отруєння організму. Потрібна термінова лікарська допомога!

 

Мікроби в кишечнику, кишкова паличка, дизентерійна паличка, грибок кишечника або кандидоз – небезпечні захворювання, симптоми яких яскраво виражені та одразу зрозумілі. Далі ми наведемо низку ознак отруєння організму токсинами та розвитку інфекційних процесів у травному тракті. Рекомендуємо запам'ятати інформацію та, по можливості, додати матеріал у закладки, щоб, порівнявши симптоми, ви могли відразу записатися на прийом лікаря, здати аналізи та вчасно розпочати лікування!

 

Симптоми кишкових інфекцій


Симптоми кишкових інфекційСимптоми кишкових інфекцій

Спеціалісти Клініки Медітон, які успішно борються з усіма відомими видами кишкових інфекцій, розповідають про основні симптоми даної проблеми. Рекомендуємо звернути на них увагу!

 

Біль в животі: досить часто біль в животі викликається саме бактеріями. Спазми можуть бути короткочасними і тривалими, доставляти неприємні відчуття відразу по 3-4 хвилини!

 

Нудота: поширений симптом кишкової інфекції. Фахівці рекомендують звернутися до лікаря, якщо даний симптом не проходить протягом декількох годин, і не зникає після очищення шлунку.

 

Діарея (пронос): присутні в шлунку бактерії можуть стати і причиною діареї. Варто пам'ятати, що подібний розлад шлунку часто небезпечний для людини, так як призводить до зневоднення і інших небезпечних наслідків!

 

Втрата апетиту: якщо не хочеться їсти протягом тривалого періоду – це проблема. Організм не отримує корисних речовин, що обов'язково призведе до ослаблення, головних болів та інших негативних наслідків. Причиною даного явища також можуть бути кишкові інфекції!

 

Запор: часто кишкові інфекції пов'язані з паразитарними організмами. Тоді основним із симптомів стає запор! Глистова інвазія, зокрема, призводить до серйозних ускладнень процесу дефекації.

 

Синдром роздратованого кишечника: маса неприємних відчуттів, які викликані синдромом роздратованого кишечника – ознака присутності в організмі паразитарних інфекцій!

 

Порушення сну: насправді, дуже малій кількості людей відомо, що порушення сну також може бути викликано кишковими інфекціями. Але це саме так, адже інфекція викликає роздратування, і сон при цьому втрачається. Під час сну організм намагається боротися з токсинами в печінці, але перешкодити цьому намагаються паразити!

 

Порушення імунної системи: цілком можлива анемія, адже патогенні мікроорганізми, які присутні в даний момент в організмі людини, по максимуму поглинають поживні речовини. Це призводить до серйозного ослаблення імунної системи!

 

Скреготання зубами: Бруксизм, який найбільш часто проявляється під час сну, є одним із симптомів інтоксикації організму, яка частіше пов'язана саме з хвороботворними мікроорганізмами.

 

Депресія: до даного симптому можуть привести інфекції, які послаблюють організм і серйозно відбиваються на настрої людини. Тому депресії відносять безпосередньо до кишкових дріжджових інфекцій!

 

Головні болі: також один з головних симптомів кишкової дріжджової інфекції. Якщо людина помічає часті головні болі, варто обов'язково звернутися за допомогою, відвідати лікаря і встановити причину. Необхідно пройти обстеження на кишкові інфекції!

 

Висип на шкірі: різного виду висипи розглядаються в якості окремих дерматологічних захворювань, але висип, свербіж, печіння та почервоніння – симптоми кишкових інфекцій!

 

Коли звертатися до лікаря

 

Взагалі, практично кожна людина максимально відкладає похід до лікаря, перебивається знайомими таблетками і народними засобами. Але при наступних симптомах звернутися до лікаря варто обов'язково і негайно!

 

Сильна слабкість, болі в животі, під ребрами або в кишківнику;
• Постійна спрага, відчуваються симптоми зневоднення;
• Відвідування туалету більше 8 разів на день, постійний пронос;
Висока температура, вище 40!

 

Фахівці Клініки Медітон рекомендують не відкладати відвідування лікаря до подібних симптомів, так як вони досить небезпечні. Пройдіть обстеження вже в той момент, як ви помітили попередню симптоматику кишечних інфекцій або інших захворювань. Якщо ви відчуваєте спазми в животі, тупі болі в кишечнику, чуєте бурчання або помітили здуття, стикаєтеся з розладами стільця, а також втрачаєте апетит і погано спите, відчуваєте головний біль або підвищення температури, запишіться на прийом лікаря та пройдіть обстеження!

 

Профілактика кишкових інфекцій


Профілактика кишкових інфекцій: консультаціяПрофілактика кишкових інфекцій: консультація

Сьогодні всім фахівцям сфери добре відомі основні превентивні заходи, спрямовані на запобігання розвитку кишкових інфекцій у дорослих та дітей. Важливо, щоб із заходами профілактики інфекцій кишечника та ШКТ ознайомились і наші пацієнти!

 

• Перше правило – особиста гігієна, миття рук не тільки перед їжею, але також після туалету, після приходу додому, поїздки в транспорті. Крім того, вибір свіжих продуктів, їх правильна підготовка перед приготуванням, зберігання, правильне і якісне миття посуду!
• Друге правило – коректне зберігання продуктів харчування. Це означає роздільне зберігання сирих і готових продуктів, застосування для готування окремого посуду для різних продуктів. Цьому є причини, наприклад, наступна – під час змішування сирих і готових продуктів може статися обсіменіння готової їжі за рахунок сирих продуктів. Результатом цього стає сальмонельоз!
• Третє правило – правильна і тривала обробка продуктів, які готуєте! Потрібно добре проварювати і прожарювати м'ясо, не допускати вживання сирих морепродуктів, яєць.
• Четверте правило – зберігання приготованої їжі! Потрібно розуміти, які продукти є швидкопсувними. У дану категорію входить багато готових продуктів, наприклад, салати з заправкою. Термін їх зберігання – всього 2 години при кімнатній температурі. Після цього вживати їх категорично заборонено!
• П'яте, і дуже важливе правило – використання кип'яченої або очищеної води!

 

Якщо ви помітили у себе симптоми кишкової інфекції і вирішили почекати з відвідуванням лікаря, варто пам'ятати, що на роздуми у вас не більше доби. Якщо не усунути проблему в цей час, захворювання почне розвиватися в більш інтенсивному темпі.

 

Діагностика кишкових інфекцій

 

Завжди мається на увазі диференціальна діагностика кишкових інфекцій. Це важливо для так званого сортування хвороб та станів із схожими симптомами. Необхідно вчасно відсіяти інші діагнози, щоб розпочати правильне лікування!

 

Огляд, пальпація живота, збір анамнезу, лабораторні аналізи крові та калу, а також блювотних мас, біохімічні та бактеріологічні дослідження допоможуть відрізнити сальмонельоз, дизентерію, черевний тиф та ботулізм від банального харчового отруєння, отруєння медикаментами, хронічних патологій ШКТ.

 

Лікар призначає обстеження організму за наслідками первинного огляду. Важливо дотримуватись рекомендацій фахівця, оскільки розпізнавання та підтвердження захворювання значно полегшує процес лікування!

 

Кишкова інфекція, лікування у Кривому Розі

 

Варто своєчасно звернутись до спеціалістів, які ідентифікують подразник та безпосередньо негативну реакцію організму. Відповідно до діагнозу, буде запропоноване лікування кишкової інфекції та терапія для зняття симптомів, шо виникли. На місці, після консультації лікаря, будуть призначені аналізи і тести, УЗД органів черевної порожнини, інші види досліджень для встановлення причини розладу!

 

За результатами обстеження призначається лікування. Можливе дообстеження із призначенням інструментальної діагностики та проходження інших профільних фахівців.

 

При встановленні відокремленої кишкової інфекції лікування полягає у прийомі антибактеріальних засобів, відновленні мікрофлори кишечника, прийомі препаратів для підвищення імунітету. Прописується відновна терапія, вітамінотерапія, дієта відповідно до діагнозу та програми відновлення нормальної функціональності організму!

 

Лікування інфекцій ЖКТ в Клініці МедітонЛікування інфекцій ЖКТ в Клініці МедітонЛікування кишкових інфекцій у Кривому Розі: Клініка Медітон на Філатова та Поштовому. Лікування шлункового грипу, ротавірусної інфекції кишечника, харчових отруєнь, лікування сальмонельозу та дизентерії, швидке відновлення організму після отруєння та інфекційного ураження. Прийом гастроентеролога та терапевта, консультація інфекціоніста та алерголога. Запис за телефоном (098) 530-60-40!

 

Зверніть увагу:

Лікування сальмонельозу у дітей і дорослих

Лікування паразитарних захворювань

Харчове отруєння: діагностика та призначення

Поділитися